اخبار مرتبط

محسن شیخ الاسلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق بخشنامه اداره کل موزه های کشور در سالروز پیروزی انقلاب تمامی موزه ها از جمله پنج موزه تحت اختیار این اداره کل تعطیل می باشد.
وی تصریح کرد: موزه ها در نیمه دوم سال از ساعت 8 تا 17 پذیرای عموم علاقه مندان خواهد بود.
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران دارای پنج موزه از جمله رضا عباسی در خیابان دکتر شریعتی- نرسیده به پل سیدخندان، فرش خیابان کارگر شمالی- تقاطع دکتر فاطمی، آبگینه خیابان سی تیر- قبل از تقاطع جمهوری، نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی شمالی- خ برادران قاعدی- بعد از تقاطع شهید نور محمدی و هنرهای ملی نیز در میدان بهارستان - ساختمان وزارت ارشاد است.
در حال حاضر بهای بلیط موزه ها برای گردشگران داخلی 2هزار و 500 تومان و برای مسافران خارجی 15هزار تومان است.
**اولین موزه تهران به استند خودکار بلیت فروشی مجهز شد
مدیر موزه رضا عباسی از راه اندازی استند خودکار(تهیه بلیت بدون حضور عوامل موزه) همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت که از امروز موزه رضا عباسی به این سیستم مجهز شده است.
آفرین امامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازدید کنندگان از این پس بدون حضور عوامل فروش و گیشه می توانند با کارت بانکی خود اقدام به خرید بلیت از این سیستم کنند.
وی با بیان اینکه راه اندازی این سیستم برای نخستین بار در موزه های تحت اختیار اداره کل میراث فرهنگی استان تهران صورت می گیرد تصریح کرد: این سیستم می تواند جایگزینی مطمئنی برای خرید بلیت کاغذی باشد چرا که در آن راهنما و جزئیات آثار برای علاقه مندان مشخص می شود.
به گفته وی تا آینده ای نه چندان دور نیز سایر موزه های میراث فرهنگی استان تهران به این سیستم مجهز شده که می تواند در ایام نوروز از صف های طولانی علاقه مندان به این اماکن فرهنگی بکاهد.
وی همچنین ازنیم بها بودن بلیت این موزه برای بازدید علاقه مندان تا اطلاع ثانوی خبرداد و افزود: تا اتمام تعمیرات تالار طبقه سوم (پیش از اسلام) موزه، بلیت بازدید از موزه برای گردشگران داخلی به صورت نیم بها به میزان یک هزار و 250 تومان و برای بازدیدکنندگان خارجی هفت هزار و 500 تومان خواهد بود.
موزه رضا عباسی کاشانی سال 1356 در خیابان شریعتی - نرسیده به پل سید خندان تهران گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل کاشان، رضا عباسی نامگذاری شد.
حدود 50 هزار شیء تاریخی با ارزش در موزه رضا عباسی نگهداری می شود که حدود یک هزار مورد آن در معرض دید عموم قرار دارند.
این موزه آثار هنری دوره پیش از تاریخ تا قرن 13 هجری را شامل می شود که در سه تالار به نمایش گذاشته شده است.
مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه بسیار متنوع است و آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.
آثار موجود در موزه رضا عباسی براساس ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند؛ بنابراین بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال کنند.
تهرام/7247//6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.