پارلمان ایرلند اخراج سفیر رژیم اشغالگر را به دلیل ارتکاب جنایت های جنگی در حمله به نوار غزه و پاکسازی نژادی در سرزمین های فلسطینی به رای می گذارد.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، پارلمان ایرلند قصد دارد هفته جاری پیشنهاد اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایرلند را به دلیل اتهام رژیم اشغالگر به ارتکاب جنایت های جنگی در جریان درگیری های اخیر با فلسطینی ها به رای بگذارد.

11 نماینده از 4 حزب هفته گذشته پیشنهاد اخراج سفیر اسرائیل را پیش از برقراری آتش بس میان تل آویو و گروه های فلسطینی در نوار غزه ارائه کردند.

این پیشنهاد رژیم اسرائیل را متهم می کند که در سرزمین های فلسطینی  جنایت های جنگی مرتکب شده و اقدام به پاکسازی نژادی و توسعه شهرک های یهودی نشین به شکل غیرقانونی کرده است.

بر اساس این پیشنهاد در سایه چنین شرایطی نمی توان از حضور سفیر رژیم اسرائیل در ایرلند دفاع کرد.

در این پیشنهاد تأکید شده است که بیش از 60 کودک به دست ارتش رژیم اسرائیل کشته شدند(به شهادت رسیدند) و دلیل تنش اخیر تلاش برای پاکسازی نژادی 28 خانواده فلسطینی در محله«شیخ جراح» در قدس بوده است.

در همین حال، امروز دوشنبه اجساد 4 شهید دیگر از داخل یکی از تونل‌های مقاومت در شرق خان یونس بیرون کشیده شد.

 وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که بدین گونه شمار کلی شهدای حمله به غزه تا این لحظه به 253 نفر افزایش یافت.

69 نفر از شهدا کودک، 40 نفر زن و 17 نفر هم جزو افراد سالخورده هستند.

در این جنگ 1948 نفر دیگر زخمی شدند.

لازم به ذکر است که همزمان با 11 روز جنگ در غزه، اراضی اشغالی نیز صحنه درگیری‌های شدید بود که در مجموع 21 نفر هم در قدس و کرانه باختری به شهادت رسیدند و بیش از 6000 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

  آتش بس در غزه از بامداد روز جمعه با میانجیگری مصر برقرار شد.

در تحولی دیگر،بیش از ۵۰۰ تن از اعضای کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا و کارمندان حزب دموکرات در نامه‌ای از جو بایدن خواستند تا رژیم صهیونیستی را به خاطر تجاوزات اخیرش علیه نوار غزه مسئول بداند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت که بیش از ۵۰۰ عضو ستاد انتخاباتی بایدن و کارمندان حزب دموکرات با امضای این نامه از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواستند برای حفاظت از حقوق فلسطینیان و پاسخگویی اسرائیل به دلیل نامتناسب بودن شمار کشته‌های نیروهای اسرائیلی در مقایسه با شهدای فلسطینی در جنگ اخیر غزه اقدامات بیشتری انجام دهد.

این نامه که روز دوشنبه صادر شد، توسط کارمندان و سازمان دهندگانی که در ستاد مبارزات انتخاباتی بایدن، کمیته ملی دموکرات و در ۲۲ ایالت آمریکا از جمله ویسکانسن ، پنسیلوانیا ، جورجیا ، میشیگان ، آریزونا و دیگر ایالات کار می‌کردند، امضا شده است.

هبه محمد ، کارمند فلسطینی-آمریکایی به واشنگتن پست گفت:  رئیس جمهور باید بهتر عمل کند. 

وی افزود: آتش بس در غزه مورد استقبال قرار گرفت، اما رنج فلسطینیان همچنان ادامه دارد؛ زیرا محاصره اسرائیل در غزه، الحاق اراضی در کرانه باختری اشغالی، دستگیری و حملات گسترده و پاکسازی نژادی پایان نیافته است.

امضاکنندگان این نامه ضمن تقدیر از تلاش‌های اخیر بایدن برای دستیابی به آتش بس از دولت آمریکا خواستند که از اسرائیل بخواهد به گسترش شهرک سازی‌ها در کرانه باختری پایان دهد.

همچنین از دولت آمریکا خواسته شده به متحدان بین‌المللی پیوسته و برای پایان دادن به نقض قوانین بین المللی توسط اسرائیل به این رژیم فشار بیاورد و از حق تعیین سرنوشت فلسطینی‌ها حمایت کند.

از جهتی دیگر، جنگ 11 روزه علیه غزه، خسارت های مالی سنگینی به رژیم صهیونیستی وارد کرد.

 رسانه‌های اسرائیلی خسارت‌های وارده به رژیم صهیونیستی طی 11 روز جنگ با مقاومت فلسطین در غزه را 10 میلیارد شیکل یعنی حدود 3 میلیارد دلار برآورد کرده‌اند.

به گفته این رسانه‌ها، هزینه هر موشک سامانه گنبد آهنین برابر با 100 هزار دلار است و هزینه کل موشک‌های شلیک شده از این سامانه طی جنگ علیه غزه به 1 میلیارد شیکل یعنی بیش از 330 میلیون دلار رسیده است.

این رسانه‌ها تاکید کردند که طبق تمامی داده‌ها و شواهد، مقاومت فلسطین در این جنگ، تنها 30 درصد توان جنگی خود را  بکار گرفت.

طی 11 روز جنگ علیه غزه، مقاومت فلسطین در آسمان اراضی اشغالی ممنوعیت پرواز اعلام کرد و تمامی شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را به مقصد فرودگاه بن گوریون لغو کردند

 


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.