14 ایالت آمریکا از دولت بایدن به دلیل توقف بهره برداری انرژی در اراضی دولتی شکایت کردند.

 

به گزارش جماران به نقل از نشریه فوربز، 14 ایالت آمریکا از جمله «لوئیزیانا و وایومینگ» از تصمیم دولت «جو بایدن» برای متوقف کردن بهره برداری نفت و گاز در اراضی دولت فدرال شکایت کردند.

هدف این شکایت قضایی احیای سیستم مناقصه برای حفاری دائمی نفت و گاز در اراضی دولت فدرال است و درست یک روز قبل از انتشار بازبینی دولت جدید آمریکا در این زمینه به مراجع قضایی تسلیم شد.

جو بایدن دموکرات در ماه ژانویه با صدور یک فرمان ریاست جمهوری تمامی موارد حفاری در اراضی دولت فدرال تا زمان انتشار رسمی این بازبینی را ممنوع کرد.

بایدن در کارزار انتخاباتی خود وعده داد که در راستای سیاست های زیست محیطی جدید اجاره اراضی دولت فدرال برای حفاری نفت و گاز را متوقف خواهد کرد.

این سیاست جو بایدن از سوی صنعت نفت آمریکا و دولت های ایالتی که نیمی از درآمد اجاره اراضی فدرال واقع در آن ایالت ها را دریافت می کنند ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

دادستان کل تمامی 14 ایالتی که از تصمیم دولت جو بایدن شکایت کرده‌ اند جمهوری‌ خواه هستند. این ایالات عبارتند از «لوئیزیانا، وایومینگ، آلاباما، آلاسکا، آرکانزاس، جورجیا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، اوکلاهما، تگزاس، یوتا، و ویرجینیای غربی».

«جف لاندری» دادستان کل لوئیزیانا در مصاحبه ای گفت: ما معتقدیم که اقدامات رئیس جمهور غیرقانونی است، و ما می خواهیم او را مسئول آنها بدانیم تا اطمینان حاصل شود که دستاوردهایی که ما در طول سال ها برای کمک به محافظت از نفت و گاز و انرژی داخلی داشته ایم، ادامه می یابد.

در شکایت ایالت وایومینگ آمده است: دولت فدرال قبل از انجام هر اقدامی باید تعلیق اجاره اراضی دولتی را براساس قانون «سیاست زیست محیطی ملی» مورد ارزیابی قرار دهد. این ایالت در بخشی از شکایت خود افزود:«پیامدهای واقعی این تصمیم مبهم است و با سیاست ‌های حمایت از محیط زیست انطباق چندانی ندارد.»

«جن پساکی» سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالات مربوط به این شکایت گفت: «دولت دونالد ترامپ بدون هیچ محدودیت و ملاحظه ای اراضی فدرال را با اجاره‌ ای بسیار نازل در اختیار صنعت نفت و گاز قرار داد. تصمیم دولت جدید روی بازار نفت و گاز طی سال‌ های آینده تأثیر نخواهد داشت.»

وزارت کشور که مسئول حفاظت از اراضی فدرال و اجاره این اراضی است تاکنون در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.