ماجرای تصاویر مشابهی که بایدن و معاونش در توئیتر به اشتراک می ‌گذارند، چیست؟

 

به گزارش جماران، ویدئو پس از ویدئو در توئیتر از آهسته راه رفتن های جو بایدن و معاونش منتشر می شود. صدای آمریکایی ها از این کار رئیس جمهورشان در آمده و این کار را مسخره بازی می دانند. دلیل این کار چیست؟

رئیس ‌جمهور آمریکا به آهستگی به جاهای مختلف می ‌رود.

دست ‌کم این برداشتی است که از حساب توئیتر او به دست می‌ آید. جایی که ویدئوها یکی پس از دیگری نشان می ‌دهند که او به آهستگی در حرکت است.

در 27 ژانویه، او به آرامی با کامالا هریس قدم می‌ زد. در 5 فوریه، به  آهستگی در وزارت ‌خارجه راه می‌ رفت.

در 5 مارس، با چند کتاب در دست، به آرامی راه می ‌رفت.

در 12 مارس، در حالی‌که با فردی خارج از کادر دوربین احوال پرسی می ‌کرد، به آهستگی راه می ‌رفت و ... این داستان ادامه دارد.

 

Untitled

 

«کامالا هریس» معاونش نیز وارد می ‌شود. او در 27 ژانویه در شبکه توئیتر، ویدئویی از خود را بازنشر کرد که در آن همگام با بایدن راه می ‌رود.

در توئیت ‌هایی دیگر، او عکس را ترجیح داده است.

 

EwUqhGkWgAI-XaF

 

تصاویری از او حین راه رفتن با رئیس جمهور و وزیر دفاع، در یک سالن و یا در خیابان دیده می ‌شود که در توضیح آن تنها نوشته شده‌ است: «هفته‌ های پرکاری بود. آماده برای هفته آینده.»

دلیل این همه پیاده‌روی‌ چیست؟

چرا تصویر آهسته؟

شاید رئیس ‌جمهور و معاون او تلاش می ‌کنند دولت «مارتین شین» در مجموعه تلویزیونی «وست وینگ»‌ را به یاد بیاورند که در آن دستیاران رئیس ‌جمهور همواره در سالن‌ های باشکوه در رفت‌ و آمد بودند یا شاید از تصاویر حرکت آهسته «آرماگدون» در تلاش برای نجات کره زمین، تقلید می‌ کنند؛ هرچند این کار، برای فضانوردان فیلم چندان موفقیت ‌آمیز نبود.

اما اگر چیزی که آنها به‌ دنبالش بوده ‌اند تصاویر قهرمانانه باشد، این هدف در توئیتر که کاربرانش تصاویر مربوط به قدم زدن ‌ها را به شوخی گرفته ‌اند، گم شده است.

یک کاربر توئیتر زیر یکی از ویدئوهای حرکت آهسته بایدن نوشته است: «این مرد همه‌ جا می ‌رود غیر از دفتر کارش تا وام دانشجویی را لغو کند.»

دیگری نوشته است:‌ «فقط وقتی این‌ طور راه می ‌روی که بخواهی انفجار عظیم پشت سرت را نادیده بگیری.»

یک نفر هم نوشته است: «خدای بزرگ، این مسخره ‌بازی ویدئوهای حرکت آهسته را متوقف کنید. یکی دیگر را در روز شصت‌ و نهم منتشر کنید و آن وقت است که دیگر التماس نخواهم کرد.»

با در نظر گرفتن محبوب نبودن آنان (بایدن و هریس)‌ نزد برخی افراد، کارشناسان می‌ گویند که این ویدئوها یک هدف را دنبال می‌ کنند. سیاستمداران تصاویر را به ‌دقت انتخاب می ‌کنند، به‌ ویژه تصاویر خودشان را. پس بایدن و هریس با این‌ همه تصویر از راه رفتن، در پی چه تأثیری ‌اند؟

«کارا آن فینگن» استاد ارتباطات در دانشگاه ایلینوی که کتابی درباره ریاست ‌جمهوری و عکاسی نوشته، می ‌گوید: «در حالت کلی، این عکس ‌ها و ویدئوهای مربوط به راه رفتن، مثال ‌هایی از عملکرد ریاست‌ جمهوری محسوب می ‌شوند. آنها رئیس ‌جمهور را به‌ عنوان یک رهبر فعال به تصویر می‌ کشند، کسی که برای انجام کارها هر روز در جنب ‌و جوش است.»

او می ‌گوید که این قبیل تصاویر برای روسای ‌جمهور مهم است، اما به ‌ویژه برای بایدن اهمیت خاصی دارد.

او گفت:‌ «بایدن زمانی کارش را به ‌عنوان رئیس ‌جمهور آغاز کرد که اکثر آمریکایی‌ ها و مردم در سراسر جهان می‌ گفتند رئیس‌ جمهور قبلی برای رسیدگی به همه ‌گیری کرونا به ‌اندازه کافی سریع عمل نکرده است. بایدن تاکید کرده که از روز اول آماده کار است و تصاویری از این قبیل، این نکته را پررنگ می ‌کند.»

پرفسور فینگن می‌ گوید که همین امر در مورد کامالا هریس که او نیز به‌ دنبال ارائه تصاویری فعالانه از خود است صدق می‌ کند؛ به ‌ویژه از این جهت که او معاون رئیس ‌جمهور است.

او گفت:‌ «آنان همچنین به ‌دنبال تاکید بر ابعادی‌ اند که هریس را به ‌عنوان یار تمام‌ وقت بایدن نشان دهد. این تصاویر می ‌گویند که هریس واقعا در هر گام همراه و در کنار اوست تا در تصمیم ‌گیری ‌ها به رئیس‌ جمهور کمک کند و عضو مهمی از تیم است.»

همه اینها شاید توضیحی باشد برای راه ‌رفتن ‌ها، اما هدف از تصویر آهسته چیست؟

پرفسور فینگن می ‌گوید:‌«ویدئوهای آهسته چیز جدیدی به‌ نظر می ‌رسد و به نظر من، نوعی استفاده از فرهنگ عامه معاصر است. ویدئوهای حرکت آهسته نوعی استعاره بصری است که به دیگر عناصر فرهنگ عامه معاصر تبدیل می ‌شود. تصویر آهسته نشانی است از آمادگی و همچنین نوعی کیفیت ابرقهرمانی را عرضه می ‌کند.»

به گفته او، این ویدئوهای آهسته، در عین‌ حال اتصالی است به گذشته و تصویر قبلی بایدن در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، هنگامی‌که او به عنوان معاون رئیس‌ جمهور، اغلب با عینک دودی خلبانی و یا هنگام راندن خودروی بدون سقفش دیده می ‌شد.

فینگن افزود: «در اینجا عنصر باحال بودن را پرورش می‌ دهند.»

بنابراین، به نظر می ‌رسد که حتما هدفی پشت تصاویرآهسته قدم ‌‌زدن‌ ها وجود دارد. این تصاویر حاوی یک پیام عمدی و برگرفته از نفوذ فرهنگ عامه در فیلم ‌ها و همچنین رسانه‌ های اجتماعی است، حتی اگر برخی افراد در رسانه‌ های اجتماعی مقهور آنها نشوند.

یک کاربر دیگر توئیتر، توضیح متفاوتی داده است:‌ «این تصاویر در واقع راه رفتن سریع بایدن است.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.