حدود یک سال پیش بود که هری فرزند «شاهزاده چارلز» و «پرنسس دایانا» به همراه همسرش به دلایلی که در این مصاحبه به گوشه‌ هایی از آن اشاره شده، لندن را ترک، و به آمریکا مهاجرت کردند. مهم ترین بخش این مصاحبه جنجالی که به تیتر رسانه ‌های دنیا تبدیل شد، چیزی نبود جز «نژادپرستی و دروغ‌ گویی» خاندان سلطنتی انگلیس که عروس این خانواده یعنی مگان مارکل و همسرش هری از آن رونمایی کردند.

به گزارش جماران، ملکه الیزابت از زمان مصاحبه کاملاً جنجالی نوه اش شاهزاده هری و همسرش مگان که حاندان سلطنتی را به لرزه درآورد، برای نخستین بار ظاهر شد اما هیچ اشاره ای به بحرانی که در خانواده اش ایجاد شده، نکرد.

در یک تماس ویدئویی با دانشمندان و دانش آموزان به مناسبت هفته علوم در انگلیس، ملکه اصلاً به مصاحبه اخیر اشاره نکرد، رویکرد معمول اعضای خانواده سلطنتی نسبت به آنچه آنها گفته اند یک موضوع خانوادگی خصوصی است.

 

ملکه انگلیس

 

در عوض وی درباره آخرین به روزرسانی های مأموریت استقامت مریخ ناسا و همچنین کشف یک شهاب سنگ نادر که ماه گذشته در گلوسترشایر، غرب انگلیس فرود آمد، بحث کرد.

ملکه در «نشست مجازی» که روز چهارشنبه برگزار شد، گفت: «خوشحالم که شهاب سنگ به کسی برخورد نکرد»، البته جزئیات آن فقط توسط کاخ باکینگهام روز جمعه منتشر شد.

مصاحبه یکشنبه شب «اوپرا وینفری» مجری سرشناس شبکه سی بی اس آمریکا با «شاهزاده هری» نوه ملکه و همسر دورگه ‌اش «مگان مارکل»، بیش از آنچه تصور می ‌شد جنجال به پا کرد.

 

56801534_303

 

حدود یک سال پیش بود که هری فرزند «شاهزاده چارلز» و «پرنسس دایانا» به همراه همسرش به دلایلی که در این مصاحبه به گوشه‌ هایی از آن اشاره شده، لندن را ترک، و به آمریکا مهاجرت کردند.

مهم ترین بخش این مصاحبه جنجالی که به تیتر رسانه ‌های دنیا تبدیل شد، چیزی نبود جز «نژادپرستی و دروغ‌ گویی» خاندان سلطنتی انگلیس که عروس این خانواده یعنی مگان مارکل و همسرش هری از آن رونمایی کردند.

مارکل در این مصاحبه دو ساعته با تصریح به «تنهایی مرگبار» خود، به اینکه پس از ازدواج در سال 2018 به فکر خودکشی افتاده اشاره کرده و می‌ گوید؛ پنج ماهه باردار بودم که به دلیل رفتار بد خاندان سلطنت، تصمیم به خودکشی گرفتم، اما تنها همسرم بود که به کمکم شتافت.

در توضیح رفتار بد خاندان سلطنتی، مگان مارکل به نژادپرستی آنان اشاره کرده و می ‌افزاید؛ آنها قبل از به دنیا آمدن پسرشان «آرچی» نگران بودند که چقدر پوست او تیره خواهد بود و به همین دلیل عنوان «پرنس» را از او که اکنون یک سال دارد، دریغ کردند!

مگان در ادامه صحبت‌ های خود در حالی از تهدید شدن به مرگ سخن گفته که شاهزاده هری با بیان اینکه «از تکرار تاریخ واهمه داشتم»، وقوع این تهدیدات را تایید کرده است.

بسیاری از رسانه‌ های دنیا منظور شاهزاده هری از تکرار تاریخ را، اشاره او به مرگ مادرش «پرنسس دایانا» تعبیر کرده ‌اند که پس از طلاق از چارلز در اوت سال 1997 به همراه «دودی آلفاید» نامزد مسلمان و مصری الاصلش در اثر یک تصادف مشکوک در پاریس کشته شد.  

نکته مهم دیگری که شاهزاده هری در این مصاحبه بدان اشاره کرده رفتارهای بد پدرش چارلز و مادربزرگش یعنی ملکه است، موضوعی که طی روزهای گذشته دوباره مسائل غیر اخلاقی شاهزاده چارلز را به صفحات رسانه‌ ها کشانده است.

چارلز در حالی روابط غیر اخلاقی دایانا را عامل اصلی جدایی از او عنوان کرده بود که دایانا پیش از مرگش سایه سنگین زنی به نام «کامیلا» در زندگی ‌اش را عامل این اتفاق دانسته بود. البته روابط غیر اخلاقی شاهزاده چارلز به ویژه پس از آشنایی با شبکه فساد «گیسلاین مکسول» و «جفری اپستین» بیشتر شده بود.   

به هر حال، افشاگری‌ گسترده مگان و هری درباره طیف وسیعی از موضوعات مربوط به خاندان ملکه الیزابت از جمله نژادپرستی، دروغ‌ گویی، فساد در سازوکارهای سلطنتی و... باعث رسوایی‌ های جدید خانواده‌ ای شده که سال‌ هاست به بهانه موضوعات حقوق بشری به تجاوزگری و جنایت در دنیا مشغول است. از این رو باید منتظر ماند و دید که آیا ملکه باکینگهام سرنوشت دایانا را برای مارکل هم رقم خواهد زد؟

 

مکان: انگلیس

منبع: خبرگزاری رویترز

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.