دولت چین اعلام کرد که کار و تولید در بیش از 90 درصد از موسسات صنعتی اساسی در بیشتر مناطق کشور به استثنای مناطقی که ابتلا به ویروس کرونا در آنها زیاد است،از سر گرفته شد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری شینهوا، دولت چین اعلام کرد که کار و تولید در بیش از 90 درصد از موسسات صنعتی اساسی در بیشتر مناطق کشور به استثنای مناطقی که ابتلا به ویروس کرونا در آنها زیاد است،از سر گرفته شد.

کمیته توسعه و اصلاحات در چین صبح امروز سه شنبه اعلام کرد که بیش از 90 درصد از موسسات صنعتی اساسی در مناطق مختلف استان های چین به استنثای اراضی مشخص در استان«هوبی»،کانون شیوع ویروس کرونا، فعالیت و تولید خود را از سر گرفتند.

برخی مناطق مانند استان های «چجیانگ»، «جیانگسو»، «شانگهای»، «شاندونگ»، گوانگشی» و شهرک «چونگچنگ» شاهد از سرگیری فعالیت تقریبا 100 درصدی هستند.

این در حالی است که کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در 24 ساعت گذشته 21مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین شناسایی شده است که تنها یک مورد آن در شهر «ووهان» کانون شیوع این ویروس بوده است.

 با این حال کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ مورد وارداتی ابتلا به کرونا در چین ثبت شده و ۱۲ تن دیگر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در شهر ووهان جان خود را از دست داده اند در حالی که دو نفر مشکوک هم شناسایی شده اند.

بر اساس این آمار از ۲۰ مورد افراد مبتلا وارداتی به چین ۹ مورد در پکن، سه مورد در شانگهای، سه مورد در گواندونگ و در استان های ججیانگ، شاندونگ، یونن، شانشی و منطقه خودمختار گوانگشی هم هر کدام یک مورد گزارش شده است.

بر اساس گزارش کمیسیون ملی بهداشت چین، در ۲۴ ساعت گذشته همچنین در چین ۱۳ تن جان باخته اند که تمام آنها در شهر ووهان کانون اولیه این ویروس بوده است با این حساب شمار کل مبتلایان در چین به ۸۰ هزار و ۸۸۱ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۲۲۶ نفر رسیده است.

تعداد کل مبتلایانی که از خارج به چین برگشته اند هم به ۱۴۳ نفر افزایش یافته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد با درمان ۹۳۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل بهبود یافتگان در چین به ۶۸,۶۷۹ نفر رسیده است.

علاوه بر خاک اصلی چین، ۲۳۵ نفر هم در نواحی خودمختار و ویژه هنگ کنگ، ماکائو و تایوان به کرونا مبتلا شده اند.

سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان با شناسایی ۱۳ هزار و ۸۷۴ تن در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۶ هزار و ۴۳۴ نفر و شمار جان باختگان هم با ثبت ۸۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به سه هزار و ۳۸۸ تن رسیده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.