رئیس جمهور آمریکا طی نشست خبری در کاخ سفید پس از دیدار با «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان، گفت: «اگر در افغانستان جنگ به راه اندازیم، می توانیم آن را ظرف یک هفته ببریم ولی نمی خواهم 10 میلیون نفر را بکشم.»

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه در صورت وقوع جنگ در افغانستان آن را ظرف یک هفته ختم می کند گفت نمی خواهم باعث کشته شدن ده میلیون نفر شوم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی نشست خبری در کاخ سفید پس از دیدار با «عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان، گفت: «اگر در افغانستان جنگ به راه اندازیم، می توانیم آن را ظرف یک هفته ببریم ولی نمی خواهم 10 میلیون نفر را بکشم.»

ترامپ همچنین در ادامه اظهار داشت: «افغانستان در این صورت سر به نیست می شود. چنین جنگی طی ده روز به پایان می رسید ولی من نمی خواهم این راه را در پیش بگیرم.»

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: «در افغانستان نمی جنگیم، در آنجا مانند پلیس هستیم. نمی خواهیم پلیس باشیم. اگر در افغانستان جنگ به راه اندازیم، می توانیم آن را ظرف یک هفته ببریم ولی نمی خواهم 10 میلیون نفر را بکشم. افغانستان در این صورت سر به نیست می شود. چنین جنگی طی ده روز به پایان می رسید ولی من نمی خواهم این راه را در پیش بگیرم. برنامه‌های مربوط به افغانستان و بردن جنگ را دارم. پاکستان در این زمینه به ما کمک خواهد کرد. نوزده سال است که در افغانستان حضور داریم، این دیگر وضعیت خنده‌داری است.»

ترامپ افزود: در مذاکرات با طالبان کار‌های خوبی انجام دادیم و آرزو داریم از آنها نتیجه بگیریم و پاکستان در این روند به آمریکا کمک خواهد کرد. بر این باور هستم که پاکستان در این زمینه کار‌های زیادی انجام خواهد داد. جان میلیون‌ها نفر را نجات خواهد داد.

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان نیز با بیان اینکه مساله افغانستان در روابط آمریکا و پاکستان جایگاه مهمی دارد، اظهار داشت: «در افغانستان راه‌حل نظامی امکان‌پذیر نیست. اگر راه نظامی را در پیش بگیریم میلیون‌ها نفر جان می بازند. در افغانستان به صورت اضطراری نیاز به صلح داریم.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.