اخبار مرتبط

عبدالکریم گراوند روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: براین اساس کنترل ورود و خروج شهرها بر عهده نیروی انتظامی و بسیج و انجام تب سنجی نیز از سوی نیروهای جمعیت هلال احمر انجام می‌شود.

وی بیان کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی همان طرح در خانه ماندن است چرا که در آغاز شیوع ویروس کرونا دغدغه ما این بود که مسافرانی به سمت استان نیایند و استان را آلوده نکنند اما براساس این طرح جدید خروج از شهرها به سمت سایر مناطق هر استان و انجام گردش‌های درون استانی نیز ممنوع و باید قطع شود.

گراوند ادامه داد:  طرح فاصله گذاری اجتماعی فقط مربوط به ایران نیست و همه دنیا تنها نسخه‌ای که برای مقابله با ویروس کرونا انتخاب کردند بحث در خانه ماندن است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: یکی از راه‌های تاثیرگذار برای قطع زنجیره انتقال بیماری ماندن در خانه است و همه کشورها به شیوه خود این مساله را اجرا می‌کنند و ما نیز طرح فاصله گذاری اجتماعی را برای مقابله با ویروس کرونا انتخاب کردیم.

وی تاکید کرد: امید می‌رود مردم فهیم استان بوشهر همانطور که تاکنون در زمینه مقابله با ویروس کرونا با مسئولان همکاری و همراهی کردند در زمینه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز کمک کنند تا استان در اجرای این طرح نیز موفق عمل کند.

استاندار بوشهر گفت: در زمان حاضر ۸۰ درصد سفرها به سمت استان بوشهر کاهش یافته اما گردش درون استانی همچنان پابرجاست که با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خروج هم کنترل می‌شود برهمین اساس انتظار می‌رود مردم خود را ملزم به اجرای قوانین مطرح در این طرح بدانند تا به نتیجه مطلوب برسیم.  

وی با بیان اینکه تنها مشاغل ضروری به سرکار بیایند افزود: براساس طرح  فاصله گذاری اجتماعی، دستگاه‌های اجرایی که در این روزها وظیفه کاری چندانی ندارند ضرورتی ندارد باز باشند مگر در موارد خاص که مدیر اداره تصمیم بگیرد، ضمن اینکه کارکنانی که خارج از مرکز استان سکونت دارند و محل کارآنها مرکز استان است، لزومی به حضور در محل کار ندارند و به صورت دورکاری فعالیت خود را  ادامه دهند.

استاندار بوشهر ادامه داد: ادارات مهم و زیرساختی هم با نظر مدیر نسبت به انجام وظایف به صورت شیفتی اقدام کنند.

گراوند تاکید کرد: نسخه شفابخش مقابله با کرونا در استان، ماندن در خانه است برهمین اساس انتظار می‌رود مردم فهیم استان به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند.

وی اضافه کرد: مردم استان تاکنون همکاری ویژه‌ای برای مقابله با کرونا داشتند و انتظار می‌رود در خانه بمانند چرا که موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی در گرو همکاری مردم است.

استاندار بوشهر گفت:  شهرداران و دهیاران مسئول پشتیبانی از طرح فاصله گذاری اجتماعی هستند.

گراوند در خصوص انتشار برخی کلیپ‌ها در فضای مجازی یادآور شد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا دستگاه‌های مسئول با کسانی که ذهن و روان مردم را هدف قرار داده‌اند برخورد کنند.

وی با تقدیر از فعالان اجتماعی استان بوشهر گفت: ۹۹ درصد از فعالان اجتماعی به مسئولان استان کمک کردند و تنها معدود عناصری بودند که دغدغه بیماری را نداشتند و دغدغه آنها تنها پر کردن کلیپ بود.

استاندار بوشهر تاکید کرد: هیچ تصمیمی خارج از ستاد ملی و ستاد استانی مقابله با کرونا گرفته نمی‌شود ضمن همراهی خیلی خوبی که از استان داشتیم تصمیم‌های خوبی هم گرفته شد و اگر این تصمیم‌ها در کنار آن همکاری‌ها و همدلی‌ها نبود وضعیت استان به این صورت نبود. 

وی یادآور شد: وزیر نفت دستور العمل سختگیرانه‌ای گرفتند و نیروهایی که اهل استان‌های با آلودگی بالا بودند و در استراحت بودند تا پایان تعطیلات نوروز اجازه آمدن به پارس جنوبی را ندارند.

گراوند افزود: "از همه کسانی که دلسوز و دغدغه درمان مردم را دارند تشکر می‌شود و هرکسی که انتقاد و پیشنهادی دارد می‌تواند به من و یا معاونان من انعکاس دهد به جای اینکه در فضای راسانه‌ای و مجازی کلیپی برعلیه نظام منتشر کنند.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.