عبدالمجید مصلح روز جمعه به مناسبت 16 آذر روز دانشجو درگفت و گو با ایرنا افزود: بر این مبنا، ایجاد بستر آزاد اندیشی مستلزم سعه صدر، پذیرش و احترام به تنوع دیدگاه‌ها، حمایت از تکثر و تنوع فکری است.
وی اظهارداشت: بدون تردید با احترام به تکثر و تنوع فکری و تضارب آرا و نظرات، شاهد شکوفایی و رشد فکری و تکامل شخصیتی دانشجو و توسعه اندیشه ورزی و تفکر در جامعه خواهیم بود.
مصلح اضافه کرد: مرحله دانشجویی مهمترین، حساس ترین و سازنده ترین دوره شکل گیری سرمایه انسانی کشور، رشد تفکر، اندیشه ورزی و توسعه ظرفیت‌های کارکردی و مهارتی انسانی است.
وی یادآورشد: شکل گیری بهینه این توانمندی و سرمایه ملی به گونه‌ای که بتواند در سال‌های بعد در خدمت توسعه ملی و دستیابی به آرمان‌های ملت ایران قرار گیرد، مستلزم ایجاد زمینه و بستری است که رشد و تعالی انسانی، اخلاقی، اعتقادی، فکری، عقلانی، مهارتی و حرفه‌ای را فراهم آورد.
مصلح اضافه کرد: دانشگاه خلیج فارس به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشتاز و الهام بخش کشور، متعهد است تا در قالب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، منویات رهبر معظم انقلاب در چهلمین سال انقلاب اسلامی در این راه راستین، آرمانخواهانه، اصولی و در راه تحقق جامعه آرمانی انقلاب اسلامی گام بردارد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: در کنار بستر سیاسی توسعه انسانی توجه به اکوسیستم نوآوری وکارآفرینی، توسعه زیرساخت‌های علمی و فناوری و ایجاد محیط جذاب علمی و فناوری به منظور پرورش دانشجوی خلاق و توانمند ضروری است.
وی یادآورشد: در این راستا دانشگاه خلیج فارس بر مبنای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، رویکرد دانشگاه کارآفرین و نوآور را به طور راهبردی انتخاب و سند راهبردی توسعه خود را با همین رویکرد تدوین و در حال عملیاتی‌ سازی آن است.
مصلح افزود: بر اساس برنامه ‌ریزی صورت گرفته، کارآفرینی دانشجویان و توانمندسازی آنان برای حضور موثر و ارزش آفرین در بازار کسب و کار از اهداف محوری دانشگاه است.
وی از همه تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی خواست تا همچون گذشته، گفت وگو و تعامل متقابل و چند سویه را به عنوان بستر مهم توسعه اجتماعی، تفاهم و همکاری در نظر بگیرند و با مشارکت هر چه بیشتر در طراحی و اجرای برنامه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی، موجب توسعه و تعالی هر چه بیشتر دانشگاه و جامعه را فراهم آورند.
6047/6045
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.