یک روزنامه آمریکایی در مورد شکست سیاست های ترامپ علیه ایران نوشت: «سیاست «فشار حداکثری» نفوذ و نقش ایران در کشورهای منطقه را کم نکرده است و تهران کماکان بازیگر مهم در یمن، عراق، لبنان و سوریه است و به نظر می‌رسد فشار بر ایران سیاستی بی‌نتیجه بوده و تاثیری بر نقش این کشور در منطقه نداشته است.»

به گزارش جماران؛ واشنگتن پست در تحلیل خود به شکست سیاست تحریم در مورد ایران پرداخت.

ایلنا به نقل از واشنگتن پست نوشت: تحریم و فشار دولت ترامپ علیه ایران و تحریم‌های جدید، این کشور را تسلیم نکرد و تلاش برای مذاکره با تهران به شکست انجامید.

این گزارش می‌افزاید: سیاست «فشار حداکثری» نفوذ و نقش ایران در کشورهای منطقه را کم نکرده است و  تهران کماکان بازیگر مهم در یمن، عراق، لبنان و سوریه است و به نظر می‌رسد فشار بر ایران سیاستی بی‌نتیجه بوده و تاثیری بر نقش این کشور در منطقه نداشته است.

واشنگتن پست ادامه می‌دهد: دولت ترامپ تصور می‌کرد فشار بر ایران منجر به بر‌اندازی حکومت در این کشور خواهد شد اما این رویا به حقیقت نپیوست. تحریم‌ها تنها فشار بر مردم عادی ایران را افزایش داد و تحریم‌های اقتصادی آمریکا مشکلات زیادی را برای مردم ایران و اقتصاد به وجود آورد. با این حال اما نه تنها این فشار  به تسلیم ایران منجر نشد، بلکه ذخایر اورانیوم ایران نیز افزایش یافت و این سیاست به اهداف ترامپ کمکی نکرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.