شورای آتلانتیک در تحلیلی نوشت: بایدن هفت ماه فرصت دارد تا توافقی که در زمان اوباما منعقد شده بود را احیا کند؛ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باید برای توافق با دولت فعلی ایران عجله کند. وی اعلام کرده که در ازای بازگشت ایران به تعهدات برجامی‌اش آمریکا هم به برجام بازمی‌گردد.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، شورای آتلانتیک در تحلیلی به سیاست خارجی بایدن در قبال ایران پرداخت.

شورای آتلانتیک نوشت: جو بایدن می‌تواند دیپلماسی میان ایران و آمریکا را بهبود ببخشد و موقعیت میانه‌روها در ایران را تقویت کند.

در ادامه این گزارش آمده است: ترامپ در سال  ۲۰۱۸ از برجام خارج شد و فشار بر ایران را افزایش داد، این در حالی است که دولت بایدن ممکن است این سیاست را تغییر دهد. بایدن هفت ماه فرصت دارد تا توافقی که در زمان اوباما منعقد شده بود را احیا کند؛ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا باید برای توافق با دولت فعلی ایران عجله کند. وی اعلام کرده که در ازای بازگشت ایران به تعهدات برجامی‌اش آمریکا هم به برجام بازمی‌گردد. 

نویسنده این گزارش تاکید کرد: تعداد زیادی از کسانی که در میان اعضای سیاست خارجی بایدن قرار دارند یا در دولت اوباما در زمان توافق هسته‌ای مشغول به کار  بوده‌اند یا در حال حاضر تا حدی رویه و دیدگاهی مشابه به دیپلمات‌های ایرانی حاضر در وزارت خارجه ایران دارند. این تشابه و این امر می‌تواند اقدامی در راستای بهبود و آسان‌سازی مسیر مذاکره با ایران باشد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.