رئیس قوه قضائیه گفت: مقابله قاطع با فساد اولویت کلان کشور است و قوای سه گانه مقتدرانه در این خصوص گام برمی دارند

به گزارش جماران، سید «ابراهیم رئیسی» روز چهارشنبه در نشست با خانواده‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان، اصناف و اقشار مردمی در استانداری مرکزی افزود: رویکرد کلان دولت در مأموریت مبارزه با فساد شناسایی و اصلاح ساختارهای فسادزا، راهبرد مجلس شورای اسلامی اصلاح و وضع قوانین کارآمد برای مسدود کردن روزنه‌های نفوذ افراد سودجو است و در این خصوص دستگاه قضایی نیز برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی را در صدر ماموریت‌ها قرار داده است.

وی توضیح داد: مسئولان کشور می‌کوشند با کمک مردم، گام‌های اساسی را در شناسایی و حذف فساد در بخش‌های مختلف بردارند و در این راه مصمم و قاطع هستند.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: مبارزه با فساد اقتصادی اگرچه در سال‌های قبل نیز وجود داشته اما امروز از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی است چرا که اقشار مردم و خانواده شهدا تحمل ندارند هر روز آسیب و مشکلی را در این حوزه بشنوند و خواستار قطع دست سودجویان از نظام اقتصادی کشور هستند.

 رئیسی در بخشی از سخنانش بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بارها دغدغه‌های اقتصادی را متذکر شده‌اند و توطئه‌های دشمنان را در این زمینه گوشزد کرده‌اند چرا که دشمن سعی دارد با بزرگنمایی و استفاده سوء از ابزار رسانه‌ها به ناامیدی دامن بزند اما مردم هوشیار در سایه بصیرت و اتحاد بار دیگر نقشه شوم دشمن را خنثی کرده و با اقتدار در مسیر استقلال اقتصادی و عزتمندی کشور گام می نهند.

وی توضیح داد: استان مرکزی از قطب‌های مهم کشاورزی و صنعت کشور است که در تامین نیازهای ملی و تولید ثروت حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و الگوی رفتاری فعالان تولید این استان باید با برنامه ریزی های مختلف به گونه‌ای باشد که خروجی آن به افتخار ملی و توسعه اقتصادی بیفزاید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نشست با صنعتگران و فعالان اقتصادی استان مرکزی در اراک گفت: مسایل مطرح شده در این نشست ابعاد و زوایای متنوعی داشت که بسیاری از ان ها در صورت هم افزایی توان بین بخشی در سطح کلان و حمایت‌های خاص قابل جبران است و در صورت حل شدن این مشکلات علاوه بر تامین بخش قابل توجهی از نیازهای کشور، می‌تواند اشتغال قابل توجهی نیز ایجاد کند.

  رئیسی ادامه داد: مردم، فعالان عرصه تولید و مسئولان امروز باید ید واحد باشند تا از مشکلات اقتصادی گره گشایی کنند و چرخ‌های تولید را با اقتدار بیشتری به حرکت درآورند و زمینه کار و تلاش برای استقلال اقتصادی در همه جای کشور به ویژه استان مرکزی فراهم است.

وی در بخشی از سخنانش اصناف و بازاریان را رکن اثرگذار در چرخه اقتصادی کشور دانست و گفت: این قشر از بدو پیروزی انقلاب تاکنون با حضور آگاهانه و موضع گیری های هوشمندانه در راستای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی گام برداشته‌اند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: مشکلات اصناف و بازاریان استان مرکزی در این سفر با ظرافت بررسی شده و مسایلی که این صنف با اوقاف و امور خیریه دارند به صورت مشترک با مقامات اجرایی استان و نماینده ولی فقیه از مدیریت کلان این نهاد پیگیری می‌شود.

  رئیسی با تبریک دهه کرامت بیان کرد: این ایام فرصت ارزشمندی برای معرفت افزایی است و باید تلاش شود تا بصیرت و امام شناسی بیش از پیش توسط رسانه، گروه‌های فرهیخته، علما و روحانیان صورت گیرد.

وی افزود: بینش اندک در زمینه امام شناسی و راهبری دینی جامعه از دیرباز مشکلات زیادی را ایجاد کرده و همواره کسانی بوده‌اند که فقر معرفتی در این راستا داشته و با پیروی از هوای نفس به درجه و جایگاه این مهم پی نبرده و با لغزش مواجه بوده‌اند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: برخی نظیر شهدای گرانسنگ و ایثارگران با درک عمیق از وادی امام شناسی و راهبری موثر این حوزه نماد بارز ایستادگی شده و جاودانگی را نصیب خود کرده‌اند و شهدا در مسیری گام نهاده‌اند که راه عزتمندی و افتخار بوده و پیام معرفت افزایی و ایستادگی در راه خدا را منتقل کردند.

 رئیسی گفت: در حیات پر افتخار چهل ساله انقلاب اسلامی هرگاه ملت بزرگوار ایران اتکا به خدا داشته و اعتماد به نفس را سرلوحه قرار داده درخشیده است و میادینی چون دفاع مقدس و دفاع از حریم حرم نمونه‌های ماندگار آن هستند.

وی یادآور شد: ساختار کشور اسلامی ایران مبتنی بر خون‌های پاکی است که عاشقانه و آگاهانه تقدیم شده و خداوند به دلیل اتصال راه شهدا به خون پاک ثارالله از آنها حراست می‌کند چرا که ایستادگی شهدا و ایثارگران در راه خدا و ارزش‌های والای نظام اسلامی بقای انقلاب را رقم زده است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: بیداری اسلامی و جهل زدایی در منطقه و جهان به برکت خون شهدا رقم خورده و این راه باید با قوت تمام دنبال شود.

  رئیسی خاطرنشان کرد: خانواده شهیدان و جوانان ذخایر اصلی مادی و معنوی نظام اسلامی هستند و باید از ظرفیت‌های آنان در تمامی سطوح استفاده شود.

وی یادآور شد: امروز هیچ کشوری در جهان شک ندارد که امنیت و اقتدار ایران نسبت به قبل ارتقا یافته و این در پرتوی بصیرت مردمی، منویات متعالی رهبر معظم انقلاب و فرهنگ مقاومت اسلامی بوده است.

رئیس قوه قضائیه گفت: وجود برخی آسیب‌های اجتماعی و مسایل اقتصادی زیبنده نظام اسلامی نیست و خانواده شهدا و دلسوزان نظام را رنج می‌دهد که در این راستا همه باید درصدد جبران و حذف مشکلات برآیند.

  رئیسی گفت: خطرپذیری و مسئولیت پذیری نسل جوان کشور سرمایه ارزشمندی برای پیشبرد گام دوم انقلاب اسلامی است چرا که تعهد و تخصص و بنیه جوان است که در میدان‌های مختلف می‌تواند در سایه آگاهی و بصیرت از آرمان‌های نظام صیانت کرده و مسایل را به پیش ببرد.

رئیس قوه قضائیه عنوان کرد: مشکلات خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، اصناف و سایر بخش‌های استان مرکزی در نشست‌های تخصصی بدنه دستگاه قضایی مورد بررسی قرار گرفته و موضوعاتی که از طریق این قوه قابل حل باشد، رسیدگی می‌شود و سایر مشکلات نیز در سایه همراهی بین بخشی با متولیان در دستور کار خواهد بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.