اخبار مرتبط

خیراله گراوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح به مدت سه روز در حوزه آبریز سد ایلام با همکاری دستگاه های مرتبط از جمله امور آب استان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، بنیاد مسکن و شهرداری، ماشین آلات دهیاری های بخش سیوان و مرکزی انجام گرفت.

وی با بیان اینکه هر ساله قبل از شروع بارندگی‌های پاییزه در استان، حوزه آبریز این سد پاکسازی می‌شود، امسال نیز این مهم قبل از شروع بارندگی ها بمدت سه روز در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

فرماندار ایلام یادآور شد: این طرح مربوط به ۲ حوزه جغرافیایی شهرستان های ایلام و ملکشاهی است که در حوزه شهرستان ایلام پاکسازی آلاینده ها به پایان رسید.

گراوند افزود: سد چم گردلان منبع اصلی تامین آب آشامیدنی ایلام است و تأمین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در دستور کار مسئولان ذیربط قرار دارد.

وی یادآور شد: امسال در صورت بارندگی های شدید در شهرستان مشکل خاصی اعم از آلودگی و آبرسانی به شهر ایلام وجود ندارد.

گراوند تاکید کرد: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی تمام دستگاه های اجرایی عضو ستاد بحران ضمن آمادگی لازم اطلاع رسانی کافی در خصوص ذخیره سازی سوخت به جامعه هدف از جمله جهاد کشاورزی، امور عشایری و دهیاران برای ورود به فصل زمستان را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سد ۲ منظوره (چم گردلان) ایلام واقع در ۱۹ کیلومتری مرکز استان علاوه بر تامین آب آشامیدنی شهرستان ۲۲۰ هزار نفری ایلام برای تامین آب زمین های کشاورزی شهرستان مهران و روستای امیرآباد مورد استفاده قرار می گیرد.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.