مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از تخریب 114 ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد: ماموران یگان حفاظت این شهرستان ۱۱۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز را با حکم قضایی در اراضی کشاورزی این شهرستان تخریب کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، اسماعیل صارمی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، این تغییر کاربری های غیر مجاز شامل دیوارکشی، بنا، محوطه، استخر، آلاچیق و دپوی مصالح در خیابان جم ماهدشت کرج تخریب شد.

وی افزود:‌با تخریب این ساخت و سازها  ۳۰ هکتار از اراضی از قید ساخت و سازهای غیرمجاز آزادسازی شد.

صارمی گفت: با توجه به صراحت و قاطعیت دستگاه قضا و عزم راسخ جهاد کشاورزی در برخورد با اخلالگران امنیت غذایی و تعدی کنندگان به حقوق عمومی در بحران اقتصادی که تاب‌آوری چرخ‌های تولید برای مردم کشور از ارزش حیاتی برخوردار است، بر آن هستیم که با پشتیبانی مسوولین ذیربط، حمایت مردم دلسوز و هوشیار و در چارچوب قانون، تمام ساخت و سازهای غیر مجاز شناسایی شده را اجرای حکم نماییم.

وی ادامه داد:  قلع و قمع بنا صورت می گیرد تا نطفه فساد شکل نگیرد، مواردی هم است که برابر قانون باید از مرجع ذی ربط که جهاد کشاورزی است و نیز مرجع قضایی که قاضی می باشد باید اجازه بگیرند.

صارمی بیان داشت: کارشناسان جهاد کشاورزی در معیت دیگر نهادهای همراه، مرزبانان حفظ بیت المال هستند و در این راه با هیچ فرصت طلبی مماشات ندارند.

اگر ملکی غیرمجاز در اراضی کشاورزی ساخته شود ضمن اینکه بستر تولید غذا و نیز سرمایه در گردش مملکت از بین می‌رود، تخریب آن ملک هم برای کشور هزینه به همراه دارد و همچنین باعث ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه و بدبینی به دستگاه‌های اجرایی و قضایی می‌شود.

لذا همانطور که بارها تذکر داده ایم بدون مجوز در اراضی کشاورزی هیچ گونه تغییر کاربری صورت  ندهید، چرا که اموال خود افراد از بین می‌رود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج در پایان تاکید کرد: خودروهای گشت مدیریت جهاد کشاورزی با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه های کشاورزی و نیز گزارش های دریافتی توسط سامانه ۱۳۱ ، مزارع و باغ ها را رصد کرده و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد.

صارمی اضافه کرد: صدور مجوز یا پروانه ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و نیز واگذاری خدمات زیربنایی توسط دیگر نهادها بدون استعلام و اخذ مجوز از جهاد کشاورزی ممنوع است و افراد و دستگاه های متخلف طبق قانون به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

وی در پایان از عموم مردم به ویژه روستاییان و کشاورزان سختکوش خواست، اگر قصد ساخت بنا یا دیوارکشی اراضی زراعی و باغی خود را دارند، به طور حتم قبل از هرگونه اقدامی، از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (۱۳۱) و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و یا مدیریت امور اراضی استان، مشاوره و از قوانین این امر مطلع شوند تا ناچارا متحمل تبعات روحی و مالی این سرپیچی از قانون نشوند چرا که در صورت تخطی ، بدون اغماض با متخلفین برخورد خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.