روزنامه پیام آشنا مهمترین تیتر صفحه نخست شماره ۱۴۹۴ خود را به اظهارات رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اختصاص داد و نوشت: آغاز طرح ضربتی برخورد با خودروهای آلاینده البرز.

تجربه فیلم‌اولی‌ها در بزرگترین رویداد سینمایی کشور، عوامل اصلی قاچاق تلفن همراه شناسایی و بازداشت شدند، پمپ بنزین امیرکبیر در جاده چالوس مجددا راه‌اندازی می‌شود و سرمایه‌داری در حال نابودی است از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

در بخشی از سرمقاله روزنامه پیام آشنا با عنوان «کار خیر زیاد اشت؛ کافیست به دور و برتان نگاه کنید!» آمده است: مشکل در جامعه ما کم نیست که سوپر میلیاردرهای کشور فقط برای کمک به هموطنان راه تعدد زوجات را پیش بگیرند!

این افراد اگر اینقدر اصرار و تمایل به کمک کردن دارند می توانند هزینه تحصیل کودکان کار، هزینه تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز زندگی معلولان و جانبازان کشور، حتی هزینه ساخت خانه های سیل‌زدگان، زلزله‌زدگان کشور را تقبل کنند! آن هم زمانی که دولت مدام از محدودیت‌های منابع مالی می‌نالد و مشکلات اقتصادی امان مردم را بریده است.

باور کنید اگر سوپرمیلیاردر هستید خداوند اجر و ثواب بیشتری به شما خواهد داد اگر نگذارید کودکی شب‌ها گرسنه سر بر بالین بگذارد. سوپرمیلیاردها لطف کنند سفره‌شان را جای دیگر پهن کنند.

بسیاری از مردم بعد از زلزله و سیل‌های سال گذشته و اوایل امسال حتی یک سقف بالای سر خود ندارند. آیا کارگاه‌های آموزشی روانشناسی و مشاوره به قول خودتان برای آرامش و افزایش امید به زندگی افرادی که تمام دار و ندارشان را در بلایای طبیعی اخیر از دست داده‌اند اولویت بیشتری دارد یا کارگاه چند همسری!؟

روزنامه پیام سپیدار در شماره ۱۲۹۸ خود اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز را به عنوان مهمترین تیتر صفحه نخست انتخاب کرد و نوشت: استقرار جدیدترین دستگاه پزشکی هسته‌ای جهان در بیمارستان شهید رجایی کرج.

طنین فریاد مرگ بر آمریکا در آسمان البرز، آزادی یک‌هزار و ۳۰۰ زندانی توسط زوج خیر البرزی، راه‌اندازی هفت ناحیه صنعتی روستایی در البرز، برداشت ۱۲۴ هزار تن ذرت علوفه‌ای در ساوجبلاغ، کمبود سیلندر گاز مایع در البرز وجود ندارد، آزمایشگاه ترکیه‌ای از البرز می‌رود و پخش ویدئوی تقطیع‌شده جلسات شورای شهر خلاف شفافیت در اطلاع‌رسانی است از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است.

«مروری بر ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با نگاه وییه به کرج» نیز عنوان سرمقاله روزنامه پیام سپیدار است.

روزنامه دنیای هوادار نیز در شماره ۳۴۱ خود، گزارشی از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را به عنوان مهمترین تیتر صفحه نخست انتخاب کرد و نوشت: کلینتون فعالتر از همیشه؛ اما در توئیتر!

لزوم همکاری همه دستگاه‌ها برای ساماندهی حلقه‌دره، ملت ایران فرعون زمان را به زانو درآورده است، برگزاری نشست توجیهی برای مشاوران املاک کرج و تاملی در باب سیاست‌های جاری در فدراسیون کشتی از دیگر تیترهای مهم صفحه نخست این روزنامه است. 

روزنامه دنیای هوادار در بخشی از مطلبی با عنوان «اکران پرفروش فیلم با خلا تماشاگر!» نوشت: آیا تا به حال دیده‌اید که تمام بلیت‌های یک سالن سینما به فروش برود اما در سالن حتی یک نفر هم حضور نداشته باشد؟ نه اصلا قرار نیست درباره جن و پری صحبت کنیم. ماجرا بر سر تهیه‌کنندگانی

است که دلشان نمی‌خواهد مشمول قانون «از دست دادن کف فروش» در اکران فیلمشان شوند و می‌خواهند تا آخرین لحظه‌ای که امکان دارد، فیلمشان با همان قدرت اولیه که آغاز شده، روی پرده باقی بماند تا شاید چهار نفر از یمین و یسار به سرشان زد و بلیت فیلمشان را خرید و کمی هم گردش مالی آقایان را تقویت کرد!

ماجرا به هیچ وجه پیچیده نیست و باز هم سرچشمه‌ای جز یک خلا بزرگ در قانون ندارد. قانون اکران در ایران می‌گوید که تمام فیلم‌ها به صورت پایه تا چهارهفته با سرگروه و سالن‌های قرارداد بسته اکران می‌شوند. اما اکران بیش از چهارهفته، منوط به این است که میزان کف فروششان را در هفته چهارم از دست نداده باشند و فیلم کماکان در سینماهای سرگروهش به خوبی هفته اول بفروشد. درغیر این صورت پس از چهارهفته سینمای سرگروه و سالنهایش را از دست می‌دهد و اکرانش روز به روز محدودتر می‌شود. اتفاقی که خب طبیعی است و فیلمی که نمی‌فروشد هم، قاعدتا جایی در چرخه اکران پیدا نمی‌کند.

اما مساله دقیقا از جایی بحرانی می‌شود که متوجه می‌شویم تهیه‌کنندگانی در سینمای ایران وجود دارند که برای از دست ندادن سینمای سرگروه دست به هر کاری می‌زنند.

در تازه‌ترین اقدام‌های این تهیه‌کنندگان، خبر رسیده است که مالکان برخی فیلم‌ها که اتفاقا فیلمشان فروش خوبی هم ندارد، تصمیم می‌گیرند هزاران بلیت برخی سالن‌های سینمای سرگروهشان را خریداری کنند تا آمار فروش فیلم را بالا ببرند. سالن‌هایی که فیلم در آنها به اسم «سالن تکمیل ظرفیت» اکران می‌شود اما غافل از اینکه تعداد حضار در لحظه پخش فیلم به تعداد انگشتان دو دست هم نمی رسد!

همچنین روزنامه سپهر ایرانیان در شماره ۶۱۹ خود، جدایی ری از تهران، آغازگر جدایی شمیرانات است، جلوه باشکوه استکبارستیزی در سراسر کشور، ضرورت تصمیم‌گیری سریع در مورد ذرت‌های آلوده را به عنوان مهمترین تیترهای صفحه نخست انتخاب کرد.

از مجموع ۲۲۰ رسانه دارای مجوز که دفتر مرکزی آنها در استان البرز واقع شده، ۱۴۶ رسانه شامل هفت روزنامه، ۳۲ هفته نامه، ۱۹ دوهفته نامه، ۴۶ ماهنامه، هشت دوماهنامه، ۲۹ فصلنامه و پنج دوفصلنامه به صورت چاپی منتشر می‌شوند.

این استان دارای ۶۰ پایگاه خبری الکترونیک - برخط است و ۲ هفته نامه، پنج ماهنامه، ۶ فصلنامه و یک دوفصلنامه الکترونیک - غیربرخط نیز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.