محمد اعتدادی روز چهارشنبه در دومین اجلاس استانی نماز در مرکز همایش های اهل البیت (ع) افزود: دانش آموزان یک پنجم اوقات خود را در واحدهای آموزشی هستند که با احتساب روزهای تعطیل این میزان کمتر می شود و در تربیت دانش آموزان مسائل و مولفه های دیگری غیر از مدرسه دخیل است.
اعتدادی افزود: عوامل برون مدرسه‌ای، حجم درس‌ها، کمبود نیروی انسانی و عدم وحدت در نظام تربیتی بین خانواده و مدرسه باعث شده است عوامل و موانعی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش ایجاد شود.
اعتدادی خاطر نشان کرد: البته این مسائل از ارزش و اهمیت نماز در نظام آموزش و پرورش نکاسته و  این فریضه به عنوان یک محور همواره مورد توجه بوده است.
وی تصریح کرد: اگر همه نهادهای تربیتی با مشارکت آموزش و پرورش در خدمت نماز باشد بسیاری از مشکلات اجتماعی مرتفع خواهد شد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: امسال یک هزار ۸۰۰ روحانی استان در  ۴هزار و ۳۰۰ واحد آموزشی به‌منظور برپایی نماز ساماندهی شده‌اند و  در سایر مدارس نیز نماز جماعت به امامت برخی همکاران فرهنگی برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: هر ساله زنگ نماز در اول مهر ماه نواخته و نماز جماعت در همان روز با برنامه‌های ویژه‌ای اقامه می‌شود.
اعتدادی خاطر نشان کرد: آموزش عملی نماز در مدارس ابتدایی برای ۴۵۵ هزار دانش آموز، برگزاری جشن تکلیف ویژه دختران پایه سوم و دانش آموزان پسر پایه هشتم از در برنامه‌های آموزش و پرورش است.
اعتدادی گفت: همچنین ویژه برنامه "میقات با خداوند و میثاق با شهدا" هر هفته روزهای سه‌شنبه، طرح پیوند مدرسه، مسجد و منزل در ۴۵۰ مدرسه در آموزش و پرورش استان اصفهان در حال اجراست.
وی خاطر نشان کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ نشست تخصصی در یک هزار و ۱۵۰ آموزشگاه ویژه والدین و دانش آموزان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه ائمه جماعت، برگزاری دوره‌های ویژه مربیان پیش دبستانی استان، برگزاری دوره آموزشی برای مدیران مدارس در شهرستان نجف آباد، تقدیر از خادمان نماز، ساخت، تجهیز و تعمیر نمازخانه از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش استان اصفهان در راستای بزرگداشت و توجه به امر نماز است.
دومین اجلاس استانی نماز با عنوان "نماز و مدرسه" توسط استانداری، اداره کل آموزش و پرورش، ستاد اقامه نماز استان و تعدادی از دستگاه‌های دیگر برگزار شد.
در پایان این مراسم از برگزیدگان نماز استان تجلیل شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.