اسماعیل بایبوردی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۱۲ هزار گردشگر خارجی امسال از جاذبه‌های گردشگری آران‌وبیدگل دیدن کردند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته به کمتر از هشت هزار نفر می‌رسید.

وی کویرهای مرنجاب، سنبک و سیازگه، شهر زیرزمینی نوش‌آباد و سفیدشهر، آستان مقدس امامزادگان هلال بن علی (ع) و قاسم بن علی (ع) را در صدر فهرست پربازدیدترین اثرهای تاریخی و طبیعی این شهرستان برشمرد.

فرماندار آران‌وبیدگل بیان کرد: بر اساس بررسی‌ها رقم واقعی ورود گردشگران خارجی به این شهرستان بیشتر از این آمار است، چنان که بسیاری از بازدیدها به علت‌های گوناگون ثبت نمی‌شود؛ از این رو در صدد هستیم سامانه یکپارچه‌ای برای ثبت این آمار راه‌اندازی کنیم.

وی همچنین با اشاره به نشست هفته گذشته با رییس گروه دوستی ایران و سایر کشورها در وزارت امور خارجه اظهار کرد: شرایط و جاذبه‌های گردشگری منطقه در جریان این نشست معرفی و قرار شد که در آینده نزدیک، بازدید ۲ روزه رییسان گروه‌های دوستی ایران با ۳۳ کشور جهان از آران‌وبیدگل انجام شود.

بایبوردی اضافه کرد: همچنین برنامه داریم تا سفیران کشورهای گوناگون را به شهرستان آران‌وبیدگل دعوت کنیم تا در کنار آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون نیز شناسانده شود.

وی بر ضرورت تقویت زیرساخت‌ها در شهرستان آران‌وبیدگل برای میزبانی گردشگران خارجی تاکید کرد و ادامه داد: کویرهای این شهرستان با برخورداری از جاذبه‌های بی‌مانند تاریخی و طبیعی می‌توانند به انتخاب نخست گردشگران خارجی برای سفر به ایران تبدیل شوند که این این مهم در سایه برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت‌های لازم محقق می‌‍شود.

فرماندار آران‌وبیدگل با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای رونق گردشگری مذهبی یادآور شد: این شهرستان با برخورداری از ۴۲ بقعه متبرکه می‌تواند مقصد نخست گردشگران خارجی باشد، چنانچه در سال‌های گذشته نیز شاهد رشد ۱۰۰ درصدی بازدید از این اماکن بودیم.

شهرستان آران‌وبیدگل با برخورداری از ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده از جمله ۱۴۰ اثر ثبت ملی، چهار باب هتل، ۲۰ خانه مسافر، ۶ واحد بوم‌گردی و سه اقامتگاه سنتی دارد.

این شهرستان با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.