آیت‌الله علی‌رضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم افزود: آمریکا برای ضربه زدن به قدرت محور مقاومت در ایران، عراق، لبنان و سوریه نقشه جدیدی طراحی کرده است و دراین‌بین حوادث اخیر ایران بهانه‌ای بیش نبود، خط استکبار در این ۴ کشور مشترک است.

وی در ادامه با اشاره به اعتراض‌های اخیر کشور بیان کرد: در اجرای سیاست‌های اقتصادی باید از شیوه‌های اجرایی صحیح استفاده شود.  

آیت‌الله اعرافی گفت: حساب مردم معترض و گله‌مند در حوادث اخیر بعد از اصلاح قیمت سوخت جداست و دولت باید نسبت به دغدغه‌های آن‌ها توجه کرده و مانع از گرانی‌های کمرشکن شد.

وی ادامه داد: دولت در مسیر قطع وابستگی بودجه ملی از خام فروشی حرکت کند، اقتصاد کشور باید مبتنی بر تولید و صادرات باشد، کنترل فرارهای مالیاتی و حمایت از تولید در این عرصه ضروری است.

به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌هایی از مردم برخی شهرهای کشور در اعتراض به این موضوع تجمع‌های خیابانی برگزار کردند. این تجمع‌ها در برخی شهرها با سوءاستفاده اغتشاشگران آموزش‌دیده، به خشونت کشیده و منجر به تخریب اموال عمومی و حمله به مراکز دولتی، حوزه‌های علمیه و بانک‌ها شد.

وی همچنین بیان کرد: مسئولان دولت شبکه ملی ارتباطات و اطاعات را با یک عزم جدی برای جلوگیری از نفوذ دشمن راه‌اندازی کنند و دولت در تامین زیرساخت‌های شبکه‌های ارتباطات اهتمام بیشتری داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: این بیانیه نگهبان و رصد انقلاب و جامعه است.

وی گفت: طبق این بیانیه نباید چشم بر واقعیت‌ها بسته شود و یا در برابر واقعیت‌های موجود در جهان مانند سیطره شهوت در جهان غرب تسلیم‌شده و نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی بی‌توجه شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در اواخر ماه بهمن ۹۷ در بیانیه‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی را در هفت فصل تبیین کردند.

آیت‌الله اعرافی اضافه کرد: ملت ایران با آگاهی نسبت به تاکتیک‌ها و واقعیت‌های فاقد احساس غرب، به اصول و مرزبندی‌های خود نسبت به دشمنان کاملا حساس است.

وی در ادامه تصریح کرد: اقتصاد و درآمدی که به مال حرام مخلوط شود زندگی دنیایی و آخرتی اهل یک خانواده را تباه می‌کند و از بین می‌برد.

وی اضافه کرد: بیش از یک‌سوم از فقه شیعه به مبحث مبادلات و مسائل اقتصادی اختصاص پیداکرده است، اگر فساد و مال حرام وارد زندگی‌های مردم شود آثار نگون بار و وحشتناکی نصیب جامعه می‌شود.

امام‌جمعه قم ادامه داد: وظیفه والدین این است که نسبت به شرایط کسب لقمه حلال آگاه بوده و اهل خانواده را نیز با معیارهای کسب حلال آشنا کنند، آثار مخرب لقمه حرام در نسل و ذریه انسان اثر می‌گذارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.