آیت الله محسن اراکی، در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه قم در مصلای قدس این شهر، با اشاره به نقش جامعه اسلامی در زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت گفت: ولایت و امامت نعمت تامه الهی است که تمام نعمت های الهی به واسطه این نعمت معنا پیدا می‌کند.

وی  با بیان اینکه معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت درمنافع و راهبردهای نظامی است، افزود: وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، عزت، بی نیازی و سایر علایم اقتدار را فراهم خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام بیش از هر چیز با یکدست شدن و یکدل شدن جامعه اسلامی دشمن هستند، گفت: دشمن با ایجاد جنگ فرهنگی، اقتصادی و نظامی چند پاره کردن جامعه اسلامی را در دستور کار قرارداده‌است تا این برادری جامعه اسلامی شکل نگیرد.

آیت الله اراکی دلیل تمام عقب ماندگی جوامع اسلامی پس از پیامبر اکرم(ص) تاکنون را کفران جامعه اسلامی به نعمت ولایت دانست و تاکید کرد: تمام مسلمانان با نعمت ولایت، امامت و رهبری جامعه اسلامی پیمان یاری، پیروی و همچنین نصرت را به عهده دارند.

وی  با بیان اینکه وحدت جامعه اسلامی، حول محور محبت به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است، ادامه داد: تنها راه نجات جامعه اسلامی برگشتن به مسیر ولایت است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.