بهرام سرمست سه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت:‌عدم اجرای مصوبات یکی از معضلات و مشکلات اساسی موجود در بین دستگاه های دولتی است.

وی اظهار داشت: مدیران سازمان صنعت،معدن و تجارت قم باید نسبت به اجرای دقیق ۲۶ مصوبه کارگروه ستاد تسهیل ور فع موانع تولید دراستان  از ابتدای امسال اهتمام داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  گفت: برخورد محیط زیست استان نیز با واحدهایی که امتحان خود را پست داده و به ضوابط زیست محیطی را رعایت کرده اند باید متفاوت از واحدهای دیگر باشد.
استاندار قم خاطرنشان کرد: توسعه واحدهای کوچک درحریم شهر با ارتقای تکنولوژی و پایبندی به مسائل زیست محیطی برای حفظ ظرفیت اشتغال ضروری است.

وی گفت: از سوی دیگر از اتاق بازرگانی قم نیز انتظار داریم کارت ویژه دیدار بلاواسطه تولیدکنندگان با استاندار را در اسرع وقت عملیاتی کند، تولیدکنندگان جهادگران اصلی جنگ اقتصادی دشمن هستند.

احداث نمایشگاه بین المللی از ضروریات استان 

وی در بخش دیگری از سخنان احداث نمایشگاه بین المللی را از ضرورت‌های استان دانست و گفت: ایجاد نمایشگاه بین المللی برای توسعه استان و بسترسازی برای ورود به بازار و عرضه محصولات بومی در اولویت برنامه های توسعه‌ای استان است.

وی افزود:‌ایجاد نمایشگاه بین المللی درمعرفی و بازکردن محصولات قم به بازارهای بین المللی موثر می‌باشد.

سرمست اضافه کرد: قم برغم اینکه از نظر صنعتی استان شاخصی است اما در سطح کشور شناخته شده نیست، که یکی از عوامل موثر درآن عدم وجود بستری برای نمایشگاه بین المللی برای معرفی محصولات است.
منورریل استخوان لای زخم تمام طرح های عمرانی قم است
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پروژه منوریل استخوان لای زخم تمام پروژه های عمرانی قم است، این پروژه بدون هیچگونه مطالعه کارشناسی و توجیه اقتصادی انجام گرفته‌است.
وی بیان داشت: در ایجاد شهرک زائر که به عنوان یکی از طرحهای مطالعاتی دردستور کار است تبدیل منوریل به یکی از ظرفیت های گردشگری مدنظر قرار خواهد گرفت.
اجرای طرح مونوریل قم از سال ۱۳۸۹ در بستر رودخانه قمرود قم آغاز شد که مرحله نخست این طرح از پارک سوار شمالی قم تا مصلای قدس است.
وی درادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری به مناسبت ۱۳ آبان با جمعی از دانش آموزان و دانشجویان گفت: رهبری معظم انقلاب در این دیدار از اقدامات وزیر صمت به دلیل پیگیری مشکلات تولیدکنندگان تقدیرکرده که از اهمیت توجه به مبحث تولید و اشتغال حکایت دارد.
سرمست افزود:‌ دستگاه‌های اجرایی اگر مشکلی از واحدهای تولیدی بر نمی‌دارند به مانعی در مسیر تولید تبدیل نشوند، وظیفه دستگاه های اجرایی دراصل این است که در خدمت تولید و اشتغال باشند.
استاندار قم امروز از دو واحد تولیدی استان بازدید و بعد از آن در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شرکت کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.