اخبار مرتبط

   هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در 18 رشته در اردبیل برگزار می‌شود.   به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، ناصر اسحاقی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران از برگزاری هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در استان اردبیل در 18 رشته در استان خبر داد و گفت: در بخش حفظ، 8 رشته به ترتیب حفظ 1 جزء، 3 جزء، 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء و حفظ کل قرآن کریم در بخش مفاهیم نیز در 7 گرایش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، تدبر در قرآن، تفسیر قرآن، معارف و حفظ موضوعی قرآن، معارف و حفظ نهج‌البلاغه، مفاهیم نهج‌البلاغه و مفاهیم صحیفه‌السجادیه است.     اسحاقی به برگزاری این آزمون در 3 رشته الکترونیکی سبک زندگی و سیره معصومین، ترجمه، مفاهیم و روخوانی قرآن کریم را نیز اشاره کرد و گفت: تمامی مراحل ثبت نام، آزمون و تحویل گواهی این 3 رشته به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور فیزیکی متقاضیان انجام خواهد شد.     مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: سال گذشته در این رویداد بزرگ از استان اردبیل 5555 نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت کرده بودند که به نوبه خودش عملکرد خوبی در حوزه معاونت قرآنی بود. 
اسحاقی اضافه کرد: ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت از 5 تا 30 دی ماه از طریق سایت www.quranedu.ir  انجام خواهد گرفت و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت انفرادی ثبت نام کنند؛ البته امکان ثبت نام گروهی و جمعی نیز در این سامانه وجود دارد تا مؤسسات و کانون‌ها به راحتی ثبت نام خود را انجام دهند. 
وی در ادامه به برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره نیز هر سال در بین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور در دو بخش استانی و کشوری برگزار می‌شود. 
اسحاقی ادامه داد: آزمون این جشنواره نیز در 5 بهمن ماه برگزار خواهد شد بطوریکه منتخبان استانی، در مرحله کشوری این جشنواره به میزبانی مشهد مقدس شرکت خواهند کرد. 
به گزارش ایسنا، هفدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در استان اردبیل از اول تا سوم اسفندماه سال جاری در سه رشته الکترونیکی و 9 اسفندماه آزمون کتبی 15 رشته دیگر برگزار خواهد شد .
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.