رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان تا کنون سه موج بیماری کرونا را پشت سر گذاشته، نسبت به بروز موج چهارم این بیماری در آذربایجان غربی هشدار داد.

تلاش مدافعان سلامت بخش کرونا بیمارستان کوثر کرج. عکس: ایکنا،

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی از لحاظ شیوع کرونا از وضعیت قرمز و نارنجی خارج شده و به وضعیت زرد رسیده است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، دکتر جواد آقازاده ۱۸ دی ماه در جلسه ای که با حضور شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح برگزار شد، درباره موج های بیماری کرونا بیان کرد: تاکنون آذربایجان غربی ۳ موج را پشت سر گذاشته است که تعداد بیماران بستری و فوتی در هر موج نسبت به موج قبلی ۲ برابر افزایش یافته است. موج سوم، موج بسیار سهمگین و با خسارت جانی بیشتر بود. 

به گفته دکتر آقازاده، براساس بررسی های انجام یافته در آذربایجان غربی در موج سوم، شیوع بیماری ۲و نیم برابر بیشتر از سایر استان ها بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره ساده انگاری ها افزود: پس از گذراندن هر موج، عادی انگاری و بی تفاوتی از جانب مسئولین و مردم ایجاد می شود.

 آقازاده ضمن هشدار درباره روزهای آینده بیان کرد: به دلیل اجتماعات و مراسم های برگزارشده به ویژه مراسم های شب یلدا، تعداد افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی و همچنین بیماران بستری در استان رو به افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: می بایست همه مردم و مسئولین تلاش کنیم تا وارد موج چهارم بیماری نشویم، زیرا براساس بررسی های اپیدمیولوژی در صورت ورود به موج چهارم بیماری، تعداد بیماران بستری تا ۳۲۰۰ نفر در استان افزایش خواهد یافت.

به گفته دکتر آقازاده، در حال حاضر به غیر از خوی که در وضعیت نارنجی است تمامی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.