حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با معاونان انرژی و هسته ای سازمان پدافند غیرعامل کشور در ارومیه به اهمیت مسأله پدافند غیر عامل در کشور اشاره کرد و افزود: آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی و مهم کشور است که با توجه به اهمیت این استان، اقدامات خوب در حوزه پدافند غیرعامل در استان را شاهد هستیم.

وی بر اهمیت وجود گاز در حوزه های مختلف و تأمین انرژی و گرمایش در کشور تاکید کرد و  ادامه داد: امروز، نعمت گاز به‌ عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع گرمایش مردم محسوب می شود که باید از زیرساخت های آن به‌خوبی حفاظت شود.

وی به موضوع بروز مشکلات در بارندگی ها و وقوع سیلاب نیز پرداخت و اضافه کرد: نبود برنامه ریزی و پیش بینی های لازم مهمترین مشکل در این زمینه است و باید برای جلوگیری از مشکل سیل همواره راهکارهای پیشگیرانه لحاظ شود.

سردار محمدعلی مطیعی معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این دیدار با بیان عملکرد این حوزه در استان به ضرورت های موجود در این بخش اشاره کرد و گفت : تدبیر ریاست سازمان پدافند غیر عامل و وزارت نیرو در تکمیل زیرساخت ها و اصلاح برخی نواقص بر طبق منویات مقام معظم رهبری بوده و امیدواریم بتوانیم در سالهای آینده این تهدیدات را به حداقل برسانیم.

هشتم تا چهاردهم هر سال هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‌ای گفته می‌شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدام‌های نظامی دشمن می‌شود.

پدافند غیرعامل به ۲ بخش پدافند سخت و پدافند نرم تقسیم می‌شود که در پدافند سخت اقدامات سخت‌افزاری مثل اقدامات مهندسی، پیشگیری، پیش‌بینی و کاهش مخاطرات و در پدافند نرم استفاده از تاکتیک‌هایی است که مشتمل بر برنامه‌ریزی و آماده‌سازی سیستم و سازمان‌هاست.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.