اخبار مرتبط

طاهر بخشایی روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم یوم الله ۱۳ آبان " روز ملی مبارزه با استکبارجهانی" افزود: با توجه به شرارت ها،  تهدیدات و فتنه‌افکنی‌های استکبار جهانی، راهپیمایی ۱۳ آبان امسال متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود.

وی اضافه کرد: استکبار جهانی و در راس آن آمریکا با طراحی تحریم‌های مختلف علیه ایران اسلامی به ویژه طراحی تروریسم اقتصادی سعی در ضربه‌زدن به نظام اسلامی دارد و بر همین اساس مردم مسلمان ایران به‌ویژه آذربایجان‌غربی با شعار استکبار ستیزی در راهپیمایی ۱۳ آبان حضور یافته و نفرت خود از سران استکبار را به دنیا نشان می ‌دهند.

وی ادامه داد: امسال طرح ویژه ای برای بررسی آماری راهپیمایی ۱۳ آبان اجرا و تیمی ۳۵ نفره متشکل از جوانان استان اقدام به آمارگیری از شرکت کنندگان در راهپیمایی ۱۳ آبان خواهند کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی به محل و زمان راهپیمایی ۱۳ آبان در ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: محل تجمع راهپیمایی کنندگان میدان ولایت فقیه خواهد بود و مسیر راهپیمایی خیابان امام (ره) و محل پایانی مراسم و سخنرانی  میدان انقلاب خواهد بود.

وی افزود: همچنین دانش آموزان دختر در خیابان امام ۲ حضور خواهند یافت.

روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ماموران رژیم شاه، امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را روز ملی مبارزه با استکبار نام‌گذاری کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.