ابراهیم مبارک قدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایمن سازی 50 کیلومتر از راه های ارتباطی که سال گذشته به بهره برداری رسید، طی سال جاری انجام می گیرد.
وی اضافه کرد: همچنین امسال 70 کیلومتر مسیر ارتباطی جدید به راه های آذربایجان غربی اضافه می شود که ایمن سازی این مسیر نیز از دیگر اولویت های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی به شمار می رود.
وی اظهار داشت: توسعه راه های استان در کنار حذف قوس ها، اصلاح شیب و ایجاد تونل ها نقش موثری را در کاهش تصادف های جاده ای دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تاکید کرد: سه عامل انسانی، خودرو و جاده به عنوان عوامل اصلی وقوع تصادف های برون شهری است.
مبارک قدم گفت: بهره گیری از مشارکت اجتماعی و ظرفیت های استانی در راستای افزایش ایمنی محورها از دیگر برنامه های این اداره کل طی امسال است.
وی ادامه داد: بهسازی مسیرهای ارتباطی در راستای توسعه متوازن مورد نظر است و از ضرورت های اساسی برای کاهش تصادفات و همچنین محرومیت زدایی به شمار می رود.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی 12 هزار کیلومتر جاده دارد که حدود هشت هزار کیلومتر آن روستایی و حدود چهار هزار کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.
سالانه حدود 500 نفر در جاده های آذربایجان غربی به علت سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند و حدود 10 برابر این رقم مصدوم می شوند.
9918/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.