اخبار مرتبط

سجاد خوبدل روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دوره مربی گری بین المللی سطح یک با حضور 60 مربی از سراسر کشور در شهر علی آباد استان گلستان برگزار شد.
وی بیان کرد: این چهار مربی از مربیان جوان و آینده دار ارومیه ای هستند و برای ارتقا سطح مربیگری خود در این دوره آموزشی شرکت کردند و سابقه فعالیت به عنوان بازیکن در رقابت های لیگ برتر را نیز دارند.
وی ادامه داد: «چنگیز آکارچشمه» از کشور ترکیه عضو هیات علمی دانشگاه گز و سرمربی سابق تیم هالک بانک این کشور مدرس این دوره بود.
مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: در این دوره آموزشی مباحث پیشرفته روانشناسی والیبال، طراحی و تئوری تمرینات والیبال در کنار تمرینات برای پست های تخصصی تدریس شد.
خوبدل افزود: آذر ماه امسال ۱۰ مربی ارومیه ای در دوره مربیگری سطح یک بین المللی که به میزبانی ارومیه و کرمان برگزار شد، شرکت کرده و همه این مربیان مدرک بین المللی خود را از فدراسیون جهانی اخذ کردند.
به گزارش ایرنا والیبال ارومیه با ۶۰ سال سابقه درخشان در سطح کشور یکی از قطب مهم این رشته محسوب می شود و علاوه بر داشتن بیشترین ملی پوش در حوزه مربیگری نیز پیشینه خوبی دارد.
«یدالله کارگرپیشه» نخستین سرمربی ارومیه ای تیم ملی ایران در دهه ۵۰ است که پیش از پذیرفتن این سمت به عنوان بازیکن و کاپیتان تیم ملی ایفای نقش کرده است.
یاشار جوادی و وحید صادقی طی سال های 96 و 97 شمسی به ترتیب به عنوان کمک مربیان تیم های ملی نوجوانان و جوانان حضور داشتند.
ناصر شهنازی یکی دیگر از مربیان موفق ارومیه ای است که به مدت سه سال در کنار خولیو ولاسکو مربیگری تیم ملی بزرگسالان را بر عهده داشت.
7156/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.