جعفرصادق اسکندری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تجار در حال حاضر کار تخصصی صادرات محصولات تولیدی در استان و دیگر مناطق کشور را به 50 کشور مدیریت می کنند.
وی اضافه کرد: با تلاش دستگاه های اجرایی، تولید کنندگان و تجار در بخش های مختلف طی سال جاری بیش از یک میلیارد دلار صادرات از آذربایجان غربی صورت گرفته که در نوع خود بسیار مهم است.
وی با اشاره به ظرفیت های آذربایجان غربی در حوزه های مختلف صنعتی و معدنی بیان کرد: این استان بزرگترین واحد تولیدی صنعت پلی‌اتیلن جهان را داراست که در کتاب گینس نیز ثبت شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: برندهای مشهور درب ضد سرقت، صنایع تولیدی مبل، صنایع تبدیلی کشاورزی و تولید آبمیوه در این استان فعال است که محصولات آنها علاوه بر داخل کشور، به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می شود.
اسکندری از وجود 36 شهرک صنعتی در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در صدد هستیم از ظرفیت این شهرک ها برای توسعه بخش صنعت و افزایش سهم آن در درآمد استانی استفاده کنیم.
وی به فعالیت 450 واحد معدنی 41 نوع ماده استخراجی در آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: در بخش کانی های فلزی حدود 12 درصد طلای‌ کشور در این استان تولید می شود و ما تامین کننده اصلی 'واریت' کشور که در استخراج نفت کاربرد دارد، هستیم.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی به علت مرزی بودن و داشتن بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور و نزدیک بودن به کشورهای اروپایی، یکی از استان های فعال در تجارت به ویژه تجارت خارجی به شمار می رود.
8137/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.