اخبار مرتبط

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استاندار آذربایجان غربی گفت: باید از ظرفیت مرزهای آذربایجان غربی برای رونق اقتصادی استفاده شود.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رضا حسینی در آیین تجلیل از صادرات کنندگان نمونه و واحد های نمونه کیفی استاندارد استان که دراتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد افزود: ‌آذربایجان غربی با داشتن٩ بازارچه وپایانه مرزی یک ششم پایانه های صادرات و واردات کشور را به خود اختصاص داده که این یک ظرفیت برای توسعه استان است.
حسینی بااشاره به اینکه ارتقای کسب وکار استان در حوزه توسعه تجارت فرامرزی است تصریح کرد: با وجود برنامه های اقتصادی و راهبردی تعریف شده گام های خوبی برداشته شده وتلاش داریم باهمکاری هم برای کارگزاران تولید و عرصه های بخش خصوصی زمینه فعالیت را فراهم کنیم.
وی بااشاره به اینکه قابلیت و شرایط مرزی آذربایجان غربی بسیار ویژه است اظهار کرد:باید از قابلیت های مرزی و جغرافیایی منطقه خود بخوبی استفاده شود.
حسینی بااشاره به اینکه دستگاه های اجرایی برای پیشبرد توسعه صادرات باید برنامه محور باشند تاکید کرد: ‌درسال جاری باهمراهی تیم اقتصادی استان وبخش خصوصی  رتبه سوم کشوری را درحوزه سرمایه گذاری خارجی کسب کردیم.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی افزود: ‌تجارت فرامرزی یک پدیده نو برای تجارت است و تیم اقتصادی استان برای سال آینده بازار هند و پاکستان را جز بازار های هدف صادراتی خود قراردادند.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.