احمد دادرس فیاضی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره هنری تا هیجدهم آبان ماه به مدت سه روز در محل تالار صوفی این شهرستان دایر است.

وی ادامه داد: در این جشنواره، اجراهای نمایشی این جشنواره با حضور ۱۲ اثر از شهرهای مراغه، ملکان، بناب، عجب شیر و آذرشهر در ۲ بخش صحنه ای و خیابانی برگزار می شود.

دادرس فیاضی اضافه کرد: برای این منظور و براساس پیشنهاد شورای سیاستگذاری این جشنواره و تصویب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، علی پوریان، رضا فتحی پور و حسین عبداللهی هیئت داوران این رویداد را برعهده دارند.

وی گفت: در روز اول این جشنواره، اثرهای نمایشی «سگ ها مادرت را می خورند» اثر جمال محمدی، «ماریا» اثر عاطفه فتحی پور، «باران که می بارد جاده لیز می شود» اثر جهانگیر چالاکی و «آش سرخ پشت پا» اثر هادی افتخارزاده در بخش صحنه ای و «ارباب من» اثر عیرضا قاسمی در بخش خیابانی اجرا می شود.

وی افزود: در روز دوم این جشنواره نیز علاوه بر اجرای کارگاه آموزشی مفاهیم پایه در هنرهای نمایشی، آثار نمایشی شامل «سایه ها» اثر حامد یعقوب زاده، «نقل سرخ» اثر علیرضا قاسمی و «دن کامیلو» ساخته بهزاد سیاه در بخش صحنه ای به نمایش در خواهد آمد.

وی ادامه داد: در روز سوم این جشنواره نیز اثرهایی شامل «دوره گرد» ساخته رسول پاک، «تا پنج بشمار» ساخته کریم پزشکی و «من آنجا نیستم» ساخته سعید علمی در بخش صحنه ای و «قلب های سنگی» ساخته جهانگیر چالاکی در بخش خیابانی نمایش داده می شود.

دادرس فیاضی اضافه کرد: با نمایش تمامی این آثار، اختتامیه این جشنواره با معرفی آثار برتر، بیستم آبان امسال در تالار عبدالقادر مجتمع فرهنگی هنری مراغه برگزار می شود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.