رییس مرکز بهداشت اردکان شرایط شیوع کرونا در این شهرستان را زرد و شکننده گزارش کرد.

رییس مرکز بهداشت اردکان با بیان اینکه شرایط شیوع کرونا در این شهرستان زرد و شکننده است، تأکید کرد: استفاده از ماسک ، دستکش و همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده در مکان های شلوغ و رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی حتما لازم است.

به گزارش جماران، دکتر محمدرضا اعلایی از شهروندان خواست برای پیشگیری از بیماری و حفظ جان خود و اعضای خانواده حتما طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و پروتکل های بهداشت توصیه شده از سوی کارشناسان را رعایت کنند.

وی افزود: ‌ نکته ای که مردم باید بیشتر به آن توجه کنند، این است، مفهوم بازگشایی محل های کسب و کار در شهرستان به معنای پایان بیماری کرونا نیست ،گرچه شیوع بیماری نسبت به زمان پیک اول کمتر شده اما روزانه افرادی به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مراجعه و در بیمارستان بستری می شوند.

اعلایی تاکید کرد، این نوع  تفکر باعث شد که در بسیاری شهرها مدیریت بیماری به حالت زرد، سفید و حتی سبز رسیده بود، مجددا به نقطه قرمز بازگردد

وی تصریح کرد: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را که ۱.۵ متر است در سطح شهر، مراکز خرید  و حضور در اجتماع  رعایت کنند، استفاده از ماسک ، دستکش و همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده در مکان های شلوغ و رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی حتما لازم است.

رییس  مرکز بهداشت اردکان یادآور شد: تاکنون برای درمان بیماری کرونا نه تنها در ایران بلکه جهان دارو و واکسن تولید نشده  است، تلاش محققان ایرانی برای کشف واکسن ادامه دارد، تنها راه قطع و کنترل زنجیره انتقال و پیشگیری از آن به ویژه در گروه های حساس و آسیب پذیر جامعه به ویژه سالمندان و افرادی که مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند، باید رعایت شود.

 وی به اهمیت بیماریابی فعال و گسترده، توسعه ظرفیت نمونه گیری و آزمایش کرونا، جداسازی و درمان موارد بیماری، قرنطینه افراد در تماس با بیماران تاکید کرد و گفت: پیک اول بیماری با موفقیت سپری شد.

اعلایی در این مورد از تامین زیرساخت های لازم، تقویت همکاری بین بخشی و برون بخشی، تعامل 

بازاریان ، همکاری مسوولان شرکت ها، صنایع  و استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای اطلاع رسانی و آموزش عمومی یاد کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.