عباسعلی دانافر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش اعم  از مرمت ، زیبا سازی و توسعه ۸۰ باب نمازخانه مدارس خبر داد و افزود : در هزار و ۲۰ باب مدرسه استان نماز جماعت برگزار می شود.

به گفته وی از این تعداد در ۶۶۰  مدرسه امام جماعت روحانی است و در بقیه مدارس نماز جماعت با حضور همکاران فرهنگی و دانش آموزان برگزار می شود.
وی اضافه کرد : هر سال دوره آموزشی ویژه ائمه جماعت مدارس با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار می شود تا آنها با جدیدترین فنون تبلیغ و ارتباط موثر با دانش آموزان آشنا شوند و تاثیر حضورشان عمیق تر باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش یزد اظهارداشت: علاوه بر این ، برنامه دیگری برای ترویج فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان  مدنظر است، اجرای طرح پیوند « مدرسه، مسجد و محله» است که در این طرح زمینه حضور دانش‌آموزان به همراه والدینشان برای شرکت در نماز مغرب و عشا در مساجد محله تدارک دیده شده که آثار و نتایج بسیار مثبتی را به‌ همراه دارد.
دانافر همچنین از اجرای طرح شهید بهنام محمدی در تعدادی از مدارس استان خبرداد و بیان کرد : این طرح در مسیر گسترش و ترویج فرهنگ نماز است .
وی برگزاری جشن سحرخیزان کوچک یا روزه اولی ها، مسابقات احکام اذان و انشای نماز در تمام پایه ها و مقاطع تحصیلی و اعزام نفرهای ممتاز به رقابت های کشوری و کسب ۱۰ رتبه برتر از سوی دانش آموزان ، برنامه گفتمان نماز و پاسخ به شبهه در امور دینی در ۵۳ درصد از مدارس استان با حضور استادان مرکز تخصصی نماز خبر داد.

وی احداث مرکز تخصصی جشن تکلیف در دارالقرآن مرکزی برای برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر پایه سوم و پسران پایه هشتم را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش استان یزد در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ نماز برشمرد.

همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ و در نخستین روز مهرماه، ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ دانش آموز در استان یزد راهی کلاس‌های درس شدند، این تعداد در ۲ هزار و ۱۰۶ واحد آموزشی و ۱۱ هزار و هشت کلاس درس تحصیل می‌کنند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.