حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی‌مقدم روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات قضایی استان یزد افزود: شناسایی  خلاء‌های قضایی از عمده مسائل مهمی است که مستمر رصد و نسبت به رفع موانع اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: برای حل مسائل به همکاری بخش‌های مرتبط قضایی در استان نیاز است و در این ارتباط با هماهنگی و تعامل، ماموریت‌های قانونی بر اساس اهداف نظام و انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد.

این مسئول اظهار داشت: حضور مسئولان قضایی در استان‌ها و آشنایی مستقیم با مسائل و مشکلات از جمله موارد مهمی است که همواره مدنظر دیوان عالی کشور است که با همکاری مناطق اجرایی می‌شود.

مرتضوی مقدم به اهمیت بررسی و رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضا اشاره کرد و بیان داشت: در رسیدگی به پرونده‌های قضایی باید از شیوه‌هایی استفاده کرد که در حداقل زمان تکلیف پرونده‌ها مشخص شود. 

در این نشست برای نخستین بار در کشور از نرم‌افزاری در راستای برنامه‌های توسعه قوه قضاییه مبنی بر ثبت فرایند دادرسی بر بستر الکترونیک رونمایی شد. 

این نرم افزار که در استان یزد طراحی شده‌ است قابلیت بررسی و نظارت بر عملکرد تمامی پرسنل مجموعه دادگستری توسط مدیران و کاربران را فراهم می‌کند.

در پایان هفت نفر از قضات برتر استان تجلیل شدند و  رییس دیوان عالی کشور از  شعب محاکم تجدیدنظر دادگستری یزد بازدید کرد.

رییس دیوان عالی کشور در سفر ۲ روزه به یزد در همایش بسیج حقوقدانان شرکت کرد.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.