حجت الاسلام والمسلمین احمد مروری جمعه شب در شورای فرهنگی ابرکوه که با حضور جمعی از مسئولان محلی، استادان حوزه های علمیه قم و همچنین مدیر موزه دین و دنیای قم برگزار شد افزود: در این زمینه ۲۰ واحد مجتمع  رفاهی بین راهی که در مسیر زائران به مشهد قرار دارد از زمان تولیت مرحوم آیت الله طبرسی ساخته شده است.

وی بابیان اینکه امکانات آستان قدس محدود است که بتواند مجتمع رفاهی بسازد اظهارکرد: ۱۰۰ واحد مجتمع رفاهی بین راهی در دست ساخت است ،امیدواریم با مشارکت مردمی تکمیل شود.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری ، آیین های دینی و مذهبی ، مساجد ، هیات های مذهبی به گونه ای باشد که مردم آنها را اداره کنند ، البته دستگاه های اجرایی هم همکاری داشته باشند.

مروی با اشاره به نقش مشارکت مردم ایران و عراق در همایش جهانی اربعین حسینی، تاکید کرد: چون کار و مشارکت مردمی بود ، همکاری خوبی کردند، کارها هم پیشرفت کرد.

نماینده مقام معظم رهبری و  تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به جاری شدن سیل در ۱۵ استان کشور در اوایل امسال یادآور شد : مشارکت، حضور مردم و جوانان بود که در کمک رسانی به سیل زدگان تاثیر خوبی داشت.

وی اظهار امیدواری کرد که با مشارکت مردم ، تکمیل ساخت مجتمع ها از سرعت لازم برخوردار شود و مجتمع رفاهی بین راهی که در مسیر جاده فارس- یزد در ابرکوه در دست ساخت است سرعت خوبی هم پیدا کند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین افزود: منزلگاه امام رضا (ع) در ابرکوه ، کانون و مرکز فرهنگی با مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی و حضور روحانیت ساخته شود که در طول سال مورد اقبال مردم و حضور مردم قرار گیرد.

همچنین امام جمعه ابرکوه با قدردانی از حضور تولیت آستان قدس رضوی در این شهر گفت: این شهرستان با ۵۵ هزار نفر جمعیت ، ۲۷۵ شهید در راه اسلام و انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی افزود: در منزلگاه امام رضا (ع) ، آن امام رئوف حدود چهار شبانه روز به روایتی در این شهر بیتوته کردند.

وی افزود: مسجد بیرون ابرکوه ، منزلگاه امام رضا (ع) ، از بناهای تاریخی است و برای رونق کار فرهنگی و استقبال مسافران و گردشگران نیاز است در این محل مرکز بزرگ فرهنگی بنا شود .

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ادامه داد: این موضوع یکی از انتظارهای مردم از آستان قدس رضوی است که در این زمینه اقدام ویژه ای داشته باشد.

فرماندار ابرکوه نیز گفت: مردم این شهرستان در شهرهای ابرکوه و مهردشت و ۳۴ روستا ساکن هستند و شغل بیشتر آنها کشاورزی و دامپروری است .

محمد کاظمی نسب با اشاره به اینکه ابرکوه یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری ایران است افزود: این شهر در ابتدای جاده طریق الرضا (ع) و مثلث گردشگری استان های فارس ، یزد و اصفهان قرار دارد.

وی تصریح کرد:  این شهرستان ظرفیت های خوبی در حوزه گردشگری دارد و آستان قدس می تواند با تکمیل ساخت مجتمع بین راهی و مرکز فرهنگی در منزلگاه امام رضا (ع) این شهرستان را به یک قطب بزرگ فرهنگی و گردشگری تبدیل کند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.