سرهنگ محمد کمالی روز چهارشنبه در تجلیل از ۱۸ راننده و مدیر نمونه آموزشگاه رانندگی شهرستان به مناسبت آخرین روز هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) اظهار داشت: در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که استفاده از خودروها رو به افزایش است ، طوریکه روزانه ۱۴ هزار مورد تردد در دوربین‌های نظارتی شهر بافق ثبت می‌شود.

 وی با اشاره به افزایش تمایل اجتماعی جوانان و نوجوانان بدون گواهینامه به استفاده از وسلیه نقلیه از خانواده‌ها خواست بیشتر مراقب رفتار فرزندان خود در این مورد باشند.

کمالی  با اشاره به اینکه دوردور کردن خودرو در بافق رو به افزایش است، افزود: این حرکت تبعات زیادی دارد و باعث می‌شود افرادی به تقلید از دیگران مبادرت به این کار کنند و همین امر جرایم رانندگی را افزایش داده باید از این اقدام جلوگیری کرد.

به گفته فرمانده منطقه انتظامی بافق با توجه به گسترش شهرنشینی و افزایش محدوده شهرها استفاده از خودرو از سوی شهروندان رو به افزایش است از تعویض پلاک ۹۰۰ وسیله نقلیه و صدور ۸۰۰ فقره گواهینامه خبر داد.
همچنین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) بافق گفت: راننده خوب، فردی است که امنیت و سلامت افراد را در نظر گیرند و با قوانین راهنمایی و رانندگی هم آشنا باشد.
ستوان‌یکم محمود محمدی با بیان دیگر ویژگی‌های راننده خوب افزود: از رانندگان انتظار می‌رود به گونه‌ای عمل کنند که رفتار آنها سرلوحه کار دیگر رانندگان، جوانان و افراد جامعه قرار گیرد و این روند را ادامه دهند و مختص به زمان خاصی نباشد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های استان یزد به سمت شمال - جنوب و شرق و غرب کشور تردد می‌کند، همین تعداد موتورسیکلت  نیز در اختیار خانواده‌هاست.
۷۵۴۳ / ۲۰۴۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.