غلامعلی سفید شامگاه چهارشنبه در نشست اعضای شورای شهر که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و محمدعلی طالبی استاندار یزد، برگزار شد، افزود: جداسازی آب شرب از فضای‌سبز به خاطر کم آبی منطقه از جمله ضرورت‌های تاریخی است که  می‌تواند نقش مهمی در صرفه‌جویی و استفاده بهینه از منابع موجود آبی منطقه داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر یک اقدام شهری، استانی و ملی در این مورد انجام شود، می‌توان با سرعت،  اقدام کرد و زمینه صرفه‌جویی قابل توجهی برای آب شرب استان فراهم خواهد شد.

استاندار سابق یزد به برخی پروژه‌های شهرداری در ارتباط با مسائل مرتبط با وزارت نیرو پرداخت و تاکید کرد: مشکل اصلی استان آب است ، مدیران استان نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل در این حوزه به کار بسته‌اند.

سفید افزود: در شرایط کنونی کشور که با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه است،  افراد کمتر تمایل به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ دارند یکی از راه‌حل‌ها، توجه به افزایش بهره‌وری و مدیریت مصرف آب و انرژی است.

رئیس شورای شهر یزد ادامه داد: شورا برنامه‌های متعددی در این حوزه در دست اقدام دارد که از جمله آن جداکردن آب شرب از آب فضای سبز است که تاکنون هم اقداماتی انجام شده است.

همچنین شهردار یزد با اشاره به اینکه تاسیسات برق، سیما و منظر بخشی بافت تاریخی شهر را با مشکل مواجه کرده است گفت: تا  چهار ماه آینده بخشی از فضای سبز کاملا با پساب آبیاری می‌شود.

جمال الدین عزیزی بندرآبادی افزود:  ۸۷۰ هکتار مساحت یزد زیر پوشش فضای سبز قرار دارد و سرانه آن برای هر شهروند۱۵.۶ مترمربع است.

وی خاطرنشان کرد:  این میزان نسبت به استعداد جهانی فاصله زیادی دارد ولی به نسبت میانگین کشوری عدد قابلی قبولی است.

به گفته شهردار یزد با همراهی شرکت آب‌ منطقه‌ای ۵۰ لیتر از پساب موجود یزد به فضای سبز اختصاص پیدا کرده است.

عزیزی بندرآبادی اظهار داشت: با توجه به مصوبه هیات‌وزیران درخواست داریم، مسئولیت فاضلاب شهری به شهرداری تحویل شود تا بتوان آن را ساماندهی و از پساب برای فضای سبز شهری استفاده کرد .

از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان حدود ۶۰ درصد در شهرستان یزد زندگی می‌کنند.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.