حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی دو شنبه شب درآیین سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) در تکیه حضرت ابوالفضل (ع) این شهر با بیان اینکه  عزاداری های ابا عبدالله الحسین بزرگداشت شعائر مذهبی و ارتقا معرفت دینی است ، تصریح کرد: تاسوعا و عاشورا در واقع ترویج شعار الله است .

حسینی ادامه داد: تاسوعا و عاشورا در واقع تبلور جلوه های ایمان و ایثار و تجلی ارزش های الهی ،آزادگی و عبودیت و بندگی است.

وی افزود: باید در مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی فلسفه نهضت خونین امام حسین (ع) که بالا بودن بصیرت آن حضرت بود را برای جوانان تبیین شود.

حسینی بابیان اینکه تاسوعا و عاشورا بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است تصریح کرد: امام حسین (ع) در حادثه عاشورا برای زنده ماندن دین اسلام و فریضه امر به معروف و نهی از منکر علیه حکومت ظالمانه بنی امیه قیام کرد .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تصریح کرد: هیات های عزاداری باید بگونه ای قیام و اهداف امام حسین (ع) را ترویج و تبلیغ کنندکه در واقع پیام رسان کربلا باشند و از انجام هرگونه حرکات خرافاتی جلوگیری کنند .

وی افزود: باید همه در تکریم و تجلیل از نهضت عاشورا که پیش نیاز قیام و نهضت حضرت مهدی (عج) است تلاش کنیم.

امام جمعه ابرکوه با قدردانی از حضور آحاد مردم در آیین های عزاداری تصریح کرد: شور حسینی هر سال پرشکوه تر از گذشته در کشور و جهان اسلام جاری می شود تا به لطف خدا سرانجام به اقیانوس حاکمیت عدل گستر منتظر مهدی آل محمد(ص) ختم شود.

وی با بیان اینکه عاشورا پیام بسیار زیادی دارد، افزود: برگزاری نماز ظهر عاشورا از جمله ضرورت هاست ، عزاداران  هنگام وقت فریضه نماز ظهر عاشورا ، هیات های عزاداری ، برنامه خود را تعطیل و به برگزاری نماز جماعت اقدام کنند.

شهرستان ابرکوه ۷۰ هیات مذهبی شناسنامه دار و سازماندهی شده دارد که یکی از این هیات ها ویژه بانوان است .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.