کمال اکبری شامگاه سه‌شنبه در حاشیه سفر به یزد در در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این افراد بر حسب علاقه و ضرورت در ۲۰ هزار تشکل در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، محیط زیست، بهداشت و درمان ، حفاظت از محیطز یست و غیره فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: سالانه حدود ۴۰۰ برنامه فرهنگی، آموزشی و توجیهی از سطح شهرستان‌ها تا ملی برای ارتقای علمی اعضای این تشکل‌ها برگزار می‌شود.

این مسئول اظهار داشت: حدود ۶۷ درصد تشکل‌های زیرپوشش بر اساس اساستامه به صورت فعال ماموریت‌های خود را داوطلبانه انجام می‌دهند.

اکبری تصریح کرد: هم‌اکنون در ۱۷ استان کشور شاهد راه‌اندازی خانه‌های جوانان هستیم و در سایر استان‌ها این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.

وی همچنین از فعالیت ۱۰۰ تشکل مردم‌نهاد ایران خبر داد که طبق مقررات در برخی برنامه‌های بین المللی مشارکت دارند.

معاون مشارکت‌های اجتماعی وزارت کشور بیان داشت: توانمندسازی تشکل‌های جوانان با برگزاری دوره‌های آموزشی، کیفی بخشی و نظارت جزو برنامه‌های مهم این معاونت است.

به گفته اکبری در جریان جاری شدن سیل اوایل سال جاری در برخی استان‌ها توسط تشکل‌های مردم‌نهاد افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان جمع‌آوری و به سیل زدگان کمک شد.

همچنین  مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: هم اکنون ۷۰۰ تشکل مردم‌نهاد جوانان در بخش‌های مختلف این استان فعالیت دارد.

فخرالسادات خامسی هامانه افزود: ۶۶ درصد این تشکل فعال هستند و به دنبال فعال سازی بقیه نیز هستیم.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و فرهنگی برای ارتقای فعالیت این تشکل‌ها جزو اهداف اصلی این نهاد است.

در این نشست به سئوالات خبرنگاران در  خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی، صدور مجوز و جذب بیشتر جوانان پاسخ داده شد.

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.