مدیر شعب بانک مسکن استان یزد اعلام کرد: همشهریانی که قبل از بهمن سال 1395 از تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیارد ریال استفاده کرده و در بازپرداخت آن دچار مشکل شده‌اند می‌توانند از طرح بخشودگی سود و جرائم متعلقه بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «صیدنبی حیدریان» به مناسبت روز خبرنگار در نشست خبری که به منظور معرفی خدمات این بانک برگزار شد، اظهار کرد: بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی با شبکه گسترده خود در سطح کشور همراه با قدمتی 80 ساله، در برآوردن نیاز مردم به مسکن به خصوص اقشار کم درآمد و میان درآمد جامعه نقش آفرینی کند.

وی در ادامه بیان کرد: عمده فعالیت بانک مسکن در راستای اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن و موضوعات مرتبط با نظام تامین مالی مسکن و ساختمان بوده و انواع خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان حقیقی و حقوقی از جمله سپرده پذیری، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه، خدمات ارزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مشاغل، خوداشتغالی، جامعه ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و غیره در بخش مسکن را ارائه می‌کند.

حیدریان افزود: بانک مسکن با برنامه‌ریزی‌ مستمر در جهت ایجاد شرایط مناسب برای اقشار مختلف، انواع تسهیلات برای ساخت و خرید مسکن را پیش‌بینی کرده که شامل پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، تسهیلات بدون سپرده و تسهیلات بافت فرسوده است.

وی تاکید کرد: مجموعه سیاست‌های بانک همواره در راستای خانه دار شدن قشر متوسط و حمایت مالی از انبوه سازان با صلاحیت حرفه‌ای که نقش مهمی در ساخت و ساز با کیفیت دارند، بوده است.

مدیر شعب بانک مسکن استان در ادامه به تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم با نرخ 8 درصد در مناطق عادی و 6درصد در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: سقف تسهیلات زوجین صندوق پس انداز مسکن یکم در مرکز استان، ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۸۰ میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله است و می‌تواند بهترین گزینه برای جوانان به عنوان کمک هزینه ساخت یا خرید واحد مسکونی باشد.

وی با اشاره به اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون بودجه سال 1395 و تجویز آن به موجب بند "ل" تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 توسط بانک مسکن، تصریح کرد: بر اساس این طرح، افرادی که قبل از بهمن سال 1395 از تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیارد ریال استفاده کرده و در بازپرداخت آن دچار مشکل شده‌اند، برابر ضوابط اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی می‌توانند در صورت بازپرداخت یکجا و نقدی باقیمانده اصل تسهیلات، در صورتی که مانده اصل تسهیلات زیر 500 میلیون ریال باشد، از بخشش کل سود و جرائم متعلقه بهره‌مند شوند.

حیدریان اضافه کرد: همچنین مشتریانی که از چند فقره تسهیلات که مجموع آنها زیر یک میلیارد ریال بوده و مانده اصل هر تسهیلات نیز زیر 500 میلیون ریال باشد، می‌توانند از این بخشودگی بهره‌مند شوند.

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد در پایان نیز از مشتریان و متقاضیان دریافت تسهیلات و مشمولان طرح بخشودگی جرائم بانک مسکن خواست تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره تخصصی قابل ارائه به شعب بانک مسکن در سراسر استان مراجعه کنند.

گفتنی است، در این نشست خبری از فعالان رسانه‌ای استان نیز تقدیر شد.

 
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.