اخبار مرتبط

استاندار یزد با اشاره به مشترکات فرهنگی، تاریخی و تکیه بر ظرفیت‌ها و پتانسیل های مشترک استان یزد و کرواسی، از آمادگی استان برای گسترش روابط با این کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی طالبی در دیدار با "دراگا اشتانبوک" سفیر کرواسی در ایران، اظهار داشت: ‌یزد سومین استان کشور در حوزه صنعت و دومین استان معدنی ایران است و از نظر شاخص های توسعه نیز جزو استان های برتر می باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزان یزدی در رتبه بند‌ی ورود به دانشگاه های کشور، رتبه اول را ‌دارا هستند و در حوزه آموزش عالی نیز جمعیت قابل توجهی از دانشجویان در این استان تحصیل می کنند به طوری که از نظر سرانه دانشجو، رتبه چهارم کشور را داریم.

استاندار یزد افزود: پس از ثبت شهر یزد به عنوان "شهر میراث جهانی" از سوی سازمان یونسکو، زمینه‌های بسیار خوبی برای توسعه گردشگری و حضور گردشگران خارجی در استان فراهم شده ‌است و با توجه به فعال بودن کشور کرواسی در حوزه گردشگری می‌توان یکی از محورهای همکاری مشترک استان یزد با این کشور را، توجه به این حوزه و توسعه گردشگری قرار داد.

وی سپس با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و کرواسی از روابط عمیق فرهنگی و تاریخی برخوردار هستند و در طول سال های پس از انقلاب مراودات خوبی با هم داشته اند، بر توسعه روابط پایدار و با ثبات بین دو کشور تاکید کرد.

طالبی ادامه داد: برای توسعه گردشگری استان برنامه های جدیدی را شروع کرده ایم و با فراهم کردن زیرساخت های توسعه گردشگری، این قابلیت در استان یزد وجود دارد که پذیرای گردشگران از سراسر اروپا و کشور کرواسی باشد.

استاندار یزد در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا از فرصت حضور سفیر کرواسی در استان برای گسترش روابط با این کشور و دیگر کشورهای اروپایی به بهترین نحو استفاده شود و با همکاری انجمن دوستی ایران و کرواسی فهرستی دقیق از فرصت‌ها و ظرفیت‌های همکاری مشترک استان یزد با کشور کرواسی تهیه ‌شود تا شاهد بروز اتفاقات خوب در حوزه توسعه روابط با این کشور باشیم.

آماده همکاری با استان یزد در حوزه های مختلف هستیم

سفیر کرواسی در ایران نیز در این دیدار با بیان اینکه شهر یزد شهری کم‌نظیر در حوزه معماری و با جاذبه های فراوان گردشگری است، از آمادگی کرواسی برای توسعه روابط تجاری با ایران و استان یزد به ویژه در حوزه گردشگری و انرژی های تجدیدپذیر خبرداد.

"دراگا اشتانبوک" گفت: علاقه‌مند هستیم علاوه بر مبادلات تجاری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نیز با ایران و استان یزد همکاری داشته باشیم تا کشور کرواسی دروازه ورود کالاهای استان یزد به کشورهای اروپایی باشد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.