اخبار مرتبط

علی جهازی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس مصوبه کمیته راهبردی میوه استان، سیب و پرتقال تنظیم بازار در سبدهای 6 تا هشت کیلویی با تخفیف 10 تا 15 درصد زیر قیمت خرده فروشی عرضه می شود که نرخ مصوب پرتقال تامسون هر کیلو 35 هزار ریال، پرتقال والنسیا هر کیلو 45 هزار ریال و سیب زرد و قرمز هر کیلو 62 هزار ریال نرخ گذاری شده است.
وی افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته در سازمان تعاون روستایی و اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استان از ابتدای بهمن ماه سال جاری تاکنون در چند مرحله بیش از 800 تن انواع پرتقال والنسیا و تامسون به استان حمل و ذخیره سازی شده است.
مدیر تعاون روستایی یزد همچنین اضافه کرد: سیب درختی زرد و قرمز مرغوب نیز با افزایش تناژ سه برابری نسبت به سال گذشته به مقدار 600 تن با نرخ مصوب عرضه می شود.
جهازی گفت: این میوه ها از طریق 114مرکز عرضه در سطح شهرستان یزد و 79 مرکز عرضه در سایر شهرستانهای استان در دسترس عموم مردم قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: میوه ذخیره شده در سردخانه طبق برنامه بین میوه فروشان معرفی شده از سوی صنف میوه و تره بار استان توزیع می شود.
جهازی مراکز عرضه شهرداری، فروشگاه های تعاونی مصرف کارکنان دولت و شرکت های تعاونی روستایی متقاضی را از دیگر محل های توزیع میوه اعلام کرد و گفت: مراکز توزیع معین شده با نصب بنری مشخص در محل عرضه، با نظارت بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به توزیع میوه تنظیم بازار با قیمت مصوب و کیفیت مطلوب در سطح استان اقدام می کنند.
این مسئول یادآور شد: توزیع میوه تا نیمه فروردین ماه 1398 ادامه خواهد داشت ضمن آنکه با هدف رفاه حال شهروندان و دسترسی آسان به میوه تنظیم بازار در اقدامی نوآورانه و به عنوان اولین تجربه در کشور بخشی از سهمیه میوه تنظیم بازار استان به صورت مجازی و الکترونیکی ثبت سفارش و درب منزل تحویل متقاضیان می شود.
سال قبل 200 تن سیب و 800 تن پرتقال والنسیا تولید جنوب کشور برای مصرف نوروز ذخیره ‌شده بود.
یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها، آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.
1968/ 6014/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.