اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این اداره کل ، علی علیخانی اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خدمت رسانی به استفاده کنندگان از جاده ها در زمان های بحرانی مانند سیل، شرایط بد جوی و تصادفات است، ساخت و استقرار راهدارخانه ها در محورهای مورد نیاز انجام می شود.
وی افزود: در کشور با توجه به اقلیم، آب و هوا و توپوگرافی، برای ساخت راهدارخانه‌ها طرح‌های مختلفی ارائه شده و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با هدف تیپ سازی راهدارخانه ها با مشاور عقد قرارداد انجام داده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل یزد ادامه داد: یزد به عنوان الگوی مناطق کویری کشور انتخاب شده و در بازدیدی که نمایندگان و مشاور طرح از طرف دفتر فنی و امور پیمان های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از چند راهدارخانه انجام دادند، مستندسازی انجام شده است.
علیخانی خاطرنشان کرد: مقرر شد نیازها شناسایی و بر اساس نیازها و اقلیم ، تیپ سازی بویژه در بحث جانمایی اجزا و سازه های مورد نیاز داخل محوطه راهدارخانه انجام شود که در همین راستا بازدیدی از ادارات راهداری و راهدارخانه های شهرستانهای اردکان و تفت انجام شد.
امسال راهدارخانه فعال استان با 281 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین، به همراه 320 نفر از عوامل آماده خدمت رسانی به مردم و انجام کارهای راهداری هستند.
هم اکنون از مجموع راه‌های استان، 726 کیلومتر بزرگراه، 640 کیلومتر راه اصلی، 961 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 274 کیلومتر راه آسفالته روستایی است که زیرپوشش اداره کل راهداری ، حمل و نقل جاده ای استان قرار دارد.
1968/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.