اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد محسن حسینی پور عصر روز پنجشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی دانش آموزان مهریز افزود: حضور روحانیان در مدارس و برگزاری جلسه های پرسش و پاسخ و پاسخگویی به شبهه ها محور همکاری هاست.
وی ادامه داد: حوزه علمیه و طلاب علوم دینی و همچنین فرهنگیان و حمایت آموزش و پرورش در راستای هم افزایی نقش اساسی در تقویت ارزش های معنوی میان نسل جوان دارد.
معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه استان یزد به اجرای طرح امین در مدارس اشاره کرد و افزود: هدف اصلی این طرح ملی، ارتقای سطح معنوی، تربیتی و تزکیه ای دانش آموزان در مدارس است.
حسینی پور اظهار داشت: در طرح مدارس امین، روحانی مبلغه و یا مبلغ با همکاری اولیا و مربیان در مدارس به اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی دانش آموزان کمک می کند.
وی تصریح کرد: روحانیان پس از گذراندن دوره های آموزشی و تخصصی و کسب مدرک در مدارس متقاضی اجرای طرح امین حضور می یابند و برنامه های مختلفی را براساس توافق آموزش و پرورش تعریف و انجام می دهند.
همچنین حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی امام جمعه مهریز گفت: همکاری گسترده مبلغان دینی موجب موفقیت بیشتر مدارس خواهد شد و با کمک آموزش و پرورش می توان در راستای تربیت دینی نسل آینده گام برداشت.
در ادامه سیدعلی کارآموز مدیر آموزش و پرورش مهریز بر همکاری همه جانبه آموزش و پرورش با مراکز حوزوی شهرستان و اجرای بهینه طرح مدارس امین در مدارس تاکید کرد.
در پایان روسای 2 حوزه علمیه منطقه به بیان نظرها و پیشنهادهای خود و مشکلات مربیان امین در مدارس پرداختند.
در طرح ملی امین روحانیون با حضور در مدارس در تربیت دینی دانش آموزان فعالیت دارند ، هم اکنون 10 مدرسه این شهرستان زیرپوشش این طرح است.
مهریز 10 هزار دانش آموز و 100مدرسه دارد.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.