ارسلان زارع غروب چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین استان در رشت اظهار داشت:  ۵۲ هزار و ۶۰۰ زائر استان اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند که ۳۰ هزار نفر بیشتر از سال گذشته بود.

وی افزود: پیش بینی می شود برای سال آینده ۶۰ هزار زائر از استان داشته باشیم؛ ضمن آنکه ۱۷ هزار زائر از حوزه قفقاز از گیلان تردد کردند و به عتبات عالیات اعزام شد ، از این رو ، برای ارتقای زیرساختها و شاخص ها نیازمند احصاء ، آسیب شناسی و بررسی کمبودها و مشکلات در داخل کشور ، و عراق هستیم.

وی درخصوص خدمات ارائه شده توسط ستاد اربعین گیلان به زائران اربعین، خاطرنشان کرد: در جریان برگزاری اجتماع بزرگ اربعین ۱۸ موکب اسکان و تغذیه در آستارا، مهران، نجف و کربلا برپا کردیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه کیفیت خدمات ارائه شده به زائران نسبت به سال‌های گذشته تغییر محسوسی داشت ، اظهار داشت:  استفاده از فناوری اطلاعات یکی از دلایل این تغییرات بوده است. 

امسال یک حماسه بزرگ و حرکتی عظیم توسط مسلمانان و شیعیان و ایرانیان انجام شد که سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر  از طریق مرزهای کشور برای این مراسم شرکت کردند.

زارع ادامه داد: در ارزیابی ها به لحاظ تامین امنیت و  انضباط خدمات رسانی؛ کیفیت ارائه خدمات نسبت به سال های گذشته ارتقاء یافته بود.

وی با قدردانی از وزیر کشور ، دست اندرکاران و مسئولان مربوطه تصریح کرد:  این کارنامه درخشان در وهله اول ، به دلیل عنایت خداوند بود اما بایستی توجه داشت که با وجود همه تلاش ها و برنامه ریزی ها بدلیل کمبودها در کشور عراق ، نقصانی هایی نیز وجود داشت. 

وی اظهار کرد:  ‌گروه‌های سنی مختلف اعم از زن و مرد با ثبت مشخصات هویتی در سامانه سماح به صورت کاملا منظم و در فضایی امن و آرام در راهپیمایی اربعین حسینی حضور به هم رساندند و این مهم نتیجه مدیریت مطلوب و هم‌افزایی اعضای ستاد اربعین است.
استاندار گیلان حفظ سلامت و جایگاه کنونی مراسم اربعین را در کنار ارتقای شاخص‌ها نیازمند توجه و رفع چالش‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: برطرف کردن کاستی‌ها، شناسایی آسیب‌ها و مدیریت فعال مراسم اربعین یک تکلیف است و همه دست اندرکاران کمیته‌های ستاد اربعین این تکلیف را بر عهده دارند.
وی تصریح کرد: امروز نیاز است که متولیان فرهنگی جهان اسلام تدابیر لازم را برای انعکاس رسانه‌ای این همایش بزرگ بیاندیشند تا همگان بدانند این حرکت کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر است.

 در پایان این نشست لوح تقدیر عبدالرضا رحمانی‌ فضلی، وزیر کشور به ارسلان زارع، استاندار گیلان و رئیس ستاد اربعین حسینی استان اهدا شد.همچنین از دستگاه های فعال به ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز قدردانی بعمل آمد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.