ساسان اکبری پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گزارش هایی مبنی بر دیده شدن خرس در ارتفاعات تالش ، رضوانشهر ، رودبار و مانند "آن ارسال شده اما بدون تایید نیروهای یگان حفاظت این رویت قابل تایید نیست ؛اما شکار خرس در ارتفاعات رضوانشهر تایید شد و شکارچی متخلف دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده است.
وی اظهار داشت : بر اساس گزارش های رسیده اکیپ‌های ویژه عملیات یگان حفاظت محیط زیست گیلان وارد عمل شده و شکارچی حرفه‌ای را که اقدام به شکار و اختفای لاشه و پوست یک قلاده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات صعب‌العبور کوهستانی رضوان‌شهر کرده بود دستگیر کردند و برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع انتظامی و قضایی استان دادند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان مجازات مالی تعیین‌شده برای شکار خرس قهوه‌ای را ۵۰۰میلیون ریال و شش ماه حبس اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر از کوه‌های تالش و آستارا، ارتفاعات سیاهکل، منطقه اشکورات رودسر و حوزه شهرستان رودبار بیشترین گزارش ها از مشاهده خرس‌های قهوه‌ای دریافت شده است.
اکبری پور افزود : شکارچیان باید در هر مسافرت برای شکار تمام مدارک از جمله کارت حمل سلاح معتبر و پروانه شکار را جهت ارائه به مأموران همراه خود داشته باشند علاوه بر این از استفاده از سلاح شکاری دیگران نیز خودداری کنند.
وی اظهار داشت : ۷۰هزار تفنگ ریشه دار قانونی در استان وجود دارد که بین پنج تا شش هزار نفر برای شکار قانونی اقدام به دریافت مجوز می کنند.
امسال تعداد ۷۶ قبضه انواع سلاح شکاری از متخلفان حین ارتکاب جرم کشف و ضبط شد که از این تعداد۲۹ قبضه آن سلاح‌ قاچاق و بدون هویت بوده است .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.