عبدالحمید احمدی روز جمعه در حاشیه همایش پیاده روی خانوادگی در آستارا اظهار کرد: ۴۹ درصد جمعیت کشور فعالیت ورزشی انجام نمی دهند و برای افزایش ۵۱ درصد مشارکت کننده در برنامه های ورزشی به ۷۵ درصد، برنامه ریزی و تلاش می کنیم.

وی ادامه داد: تجهیز روستاها به امکانات ورزشی علاوه بر بهبود سلامت جامعه و ترویج بازی های بومی و محلی، در کشف و شکوفایی استعدادهای نو موثر است.

وی بیان کرد: مسابقات جام خوشه چین با مشارکت یک و نیم میلیون روستایی در استان های مختلف در حال برگزاری است و در دهه فجر امسال، مرحله ملی آن برگزار خواهد شد.

احمدی گفت: در مسابقات جام خوشه چین علاوه بر بازی های بومی و محلی، در رشته های فوتبال، والیبال و دو و میدانی نیز ورزشکاران حضور دارند و همکاری دستگاه های اجرایی قابل تقدیر است.

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال نیز طرح تابستان با ورزش، به منظور ترویج رشته های مختلف ورزشی در ۴۰۰ شهر کشور با مشارکت حدود ۱۳ میلیون نفر برگزار شد.

وی ادامه داد: باید همراه با ورزش قهرمانی به ورزش همگانی در کشور اهمیت داده شود و در این راستا به توجه رسانه ها، نخبگان جامعه، مدارس و دانشگاه ها نیاز است.

همایش پیاده روی عمومی در آستارا صبح امروز جمعه با شرکت اقشار مختلف مردم، گردشگران و مسئولان برگزار و از برنامه صبح و نشاط شبکه سوم سیما به صورت مستقیم پخش شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در آن ساماندهی شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.