اخبار مرتبط

در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛

شهردار لاهیجان در مراسم افتتاح این دیوار کتاب گفت: امروز در آستانه روز کتاب و کتابخوانی ،دومین المان کتاب لاهیجان با 52 عنوان از 42 نویسنده قلم طلایی این  شهر با اعتبار 480 میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 مسعود کاظمی افزود: کتاب دروازه ای به سوی علم، معرفت، دانش و روشنایی بخش زندگی یکایک افراد بشر است و تلاش مدیریت شهر لاهیجان این است که اتفاقاتی را در این شهر رقم بزند که لاهیجان همیشه صدرنشین  و پیشتاز باقی بماند.

  وی ضمن قدردانی از زحمات کارکنان  شهرداری لاهیجان خاطرنشان کرد: با توجه به پیشینه فرهنگی شهر لاهیجان، با افتتاح المان کتاب برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهر افزود  شد و نوید می دهیم که در تمام پارکهای شهر کتابخانه ایجاد کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 22 آبان لاهیجان در سال 57 گفت: موضوعی که ما را وا می دارد تا در این عرصه قدم بگذاریم، سفارش بزرگان دینی ماست و با توجه به اینکه صاحبان اندیشه و قلم این شهر در کشور زبانزدند و در زمینه فرهنگ و هنر قدم می گذارند ما باید قدردانشان باشیم. 

جواد نجار تمیزکار افزود: یکی از راه هایی که در این زمان با گسترش شبکه های مجازی، جهت افزایش علاقه شهروندان به مطالعه باید صورت بگیرد، در معرض دید قرار دادن عناوین کتابهاست که با توجه به نامزدی لاهیجان به عنوان برگزیده پایتخت کتاب کشور، در این مسیر گام برخواهیم داشت.

در ادامه دکتر بهمن مشفقی  از پزشکان و نویسندگان پیشکسوت لاهیجان نیز گفت: امیدوارم کتاب و کتابخوانی در همه سنین بصورت واقعی رونق بگیرد و موانع و کاستی های چاپ کتاب از بین برود تا مؤلفان و نویسندگان با فراغ خاطر به کتابت بپردازند و کتاب و کتابخوانی چهره  بصورت حقیقی  رونق یابد.

 حضور دانش آموزان،فرهیختگان، نویسندگان در کنار مسئولان شهر در مراسم فرهنگی افتتاح نماد کتاب یکی از جلوه های زیبایی مراسم افتتاح دومین نماد کتاب شهر لاهیجان بود.

لاهیجان یکی از نامزدهای انتخاب پایتخت کتاب ایران است و مدیریت شهری لاهیجان با نصب نماد های کتاب ، ایجاد کتابخانه های سیار در پارک ها و برگزاری جشنواره های مختلف برای فرهنگ سازی افزایش سرانه مطالعه کتاب در شهر لاهیجان تلاش می کند.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.