اخبار مرتبط

سید امین نجات روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : جغد انبار با نام علمی Tyto alba بیشترین گستردگی را میان جغدها دارد و   گستردگی آن در میان سایر پرندگان نیز مثال زدنی است و  این خانواده یکی از دو خانواده اصلی جغدها را تشکیل می‌دهد و  به جغد سفید نیز معروف است  و جزء پرندگان کمیاب و حمایت شده محسوب می شود.

وی  افزود: این پرنده در مناطق باز با درختان پراکنده  و در مناطق نیمه بیابانی و حاشیه ی جنگل ها به سرمی برد و اغلب نزدیک سکونت گاههای انسانی دیده می شود.

وی   با بیان اینکه جغدها به عنوان گونه های حفاظت شده  و شکار ممنوع به شمار می روند و نقش به سزایی در اکوسیستم های طبیعی و کنترل جمعیت جوندگان دارند ، از همه ی مردم خواست تا در حفاظت از این گونه کمیاب با ادارات حفاظت محیط زیست گیلان همکاری لازم را داشته باشند.

نجات  همچنین از برگزاری دومین کارگروه مدیریت پسماند لنگرود خبرداد و اظهارداشت: دومین کارگروه مدیریت پسماند شهرستان لنگرود در سال جاری با محوریت تفکیک زباله و وضعیت جایگاه دفن زباله آلمان لنگه برگزار شد که در این جلسه هریک از اعضای این گروه در خصوص معضلات پسماند و اجرای مصوبات قبلی کارگروه پسماند شهرستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان لنگرود یادآورشد : توجه به مسایل و مشکلات مربوط به حمل و نقل اصولی زباله ها و شیرابه ها، حمل و نقل  و خاک پاشی زباله های آلمان لنگه  لنگرود و وضعیت تعطیلی جایگاه زباله تالاب کیاکلایه امری ضروری است .

وی تصریح کرد: برنامه ریزی جهت تفکیک زباله نیازمند عزم و اراده ی مدیران اجرایی پسماند شهرستان مانند بخشداران،شهرداران و دهیاران است و چنانچه اهمیت پسماند مورد توجه مدیران اجرایی پسماند قرار گیرد می توان از مشکلات و معضلات ناشی از دفع غیر اصولی پسماند جلوگیری به عمل آورد.

شهرستان لنگرود در 60کیلومتری شهر رشت مرکز گیلان و 15کیلومتری شهر لاهیجان قرار دارد. 

6029 /6030

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.