محمود محدث عصر سه شنبه در حاشیه برگزاری دوره توانمند سازی کارآفرینی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: تا قبل از دولت دوازدهم حدود ۹۰ سمن در سطح کشور فعالیت داشت اما این تعداد هم اکنون به ۲۸۰۰ سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه فعالیت اینگونه سازمان های مردم نهاد در ایران رو به افزایش است و امیدواریم که این روند رو به رشد را در هر دو بخش کیفی و کمی شاهد باشیم.

وی با اشاره به برگزاری  انتخابات مجامع استانی سمن ها ادامه داد: هم اینک مجمع انتخابات ملی را برگزار کردیم و قرار است انتخابات مجامع استانی سمن ها نیز برگزار شود که امیدواریم این انتخابات تا پایان فصل پاییز در همه استان ها برگزار شود.

وی با بیان این که ذات کسب و کارهای نوپا، ذات جوانی است و افرادی که درگیر این ساختار و اشتغالزایی هستند اغلب جوانان می باشند افزود: خوشبختانه این جوانان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده می کنند و تغییر نگاه مناسبی نیز در اشتغالزایی به وجود آمده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش اضافه کرد: همچنین نگاه دولت در مسیر اینکه جوانان به سمت اشتغالزایی بروند نگاه مثبتی است و این فرهنگ نیز باید بیشتر در جامعه ترویج شود که دولت نباید در سمت اشتغالزایی برود بلکه باید به سمت اشتغال پذیری حرکت کند. 

محدث به دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این دوره در راستای افزایش دانش فنی و توانمندسازی معاونان ادارات کل ورزش استان های مختلف کشور در حوزه کارآفرینی در رشت برپا شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تمرکز و محور اصلی فعالیت ها در کارآفرینی و کسب و کار است، لازم بود که این دوره برگزار و معاونان نسبت به مفاهیم جدید کار و کارنوپا به روز رسانی شوند و دانش روز حوزه های اشتغال و اشتغالزایی را فراگیرند.

دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه معاونان ادارات کل ورزش و جوانان استان های کشور از امروز سه شنبه در رشت آغاز شده و به مدت سه روز نیز ادامه خواهد یافت.

در این دوره علاوه بر حضور محمود محدث مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش، امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر وزارت ورزش، محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ، سجاد سالک مدیرکل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان کشور حضور دارند.

۷۲۸۵ /6030

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.