در نشست دو جانبه سرپرست سفارت اوگاندا و مسئولان منطقه آزاد انزلی، فرصت های همکاری دو جانبه مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی و به نقل از مدیریت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، دنیس توموکوندی سرپرست سفارت اوگاندا در تهران در جریان دیدار از این منطقه ضمن آشنایی با ظرفیت‌های متنوع منطقه، فرصت‌های همکاری دو جانبه را در مذاکره با معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری و بندری مورد بررسی قرار داد.

سرپرست سفارت اوگاندا در جریان این بازدید زیرساخت ها و امکانات موجود در منطقه آزاد انزلی را بسیار خوب ارزیابی کرد و علاوه بر مجتمع بندری کاسپین، از واحدهای تولیدی صادراتی، مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و امکانات گردشگری موجود در سطح منطقه دیدار به عمل آورد.

در نشست بررسی فرصت های همکاری دو جانبه، دو طرف نسبت به توسعه روابط دو جانبه با بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی، مبادله کالای مورد نیاز طرفین، برپایی نمایشگاه مشترک توانمندیهای دو کشور و لزوم بهره گیری از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم و کریدورهای بین المللی که از منطقه آزاد انزلی عبور می کند، ابراز تمایل کردند.

دنیس توموکوندی در این نشست با اشاره به وجود بازار ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی در منطقه کشور متبوع خود در قاره افریقا، خواستار استفاده از مجتمع بندری کاسپین جهت صادرات محصولات تولیدی کنیا در دریای خزر شد.

گفتنی است در این نشست که مهندس وحید طالب پور عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری بهمراه مهندس امین افقی عضو موظف هیأت مدیره و معاون امور بندری سازمان حضور داشتند، نمایندگان بخش خصوصی منطقه و اتاق بازرگانی استان نیز در خصوص فرصت های همکاری با بخش خصوصی اوگانادا به اظهار نظر پرداختند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.