نماینده ولی فقیه در گیلان معدل نمره مدیران حج استان در اعزام زائران را بالا عنوان کرد و گفت: گیلان از زائران فرهیخته، فهمیده و با ادب برخوردار است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیر حج و زیارت و مسئولان کاروان های زیارتی استان با اشاره به اینکه حج تحولات خوبی در مدیران، مسئولان و احکام ایجاد کرده است اظهار کرد: طبق فتوای مراجع، انسان می تواند مفرده را برای خود و دیگران انجام دهد.

وی در ادامه، معدل نمره مدیران حج گیلان در اعزام زائران را بالا عنوان کرد و افزود: گیلان از زائران فرهیخته، فهمیده و با ادب برخوردار است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه خدمت به زائر نخستین وظیفه مسئولان کاروان های زیارتی محسوب می شود، بیان کرد: هر کدام از زائران از سلیقه منحصر به فردی برخوردارند و داشتن سعه صدر توسط مسئولان کاروان ها حائز اهمیت است.

فلاحتی، سعه صدر و گشاده رویی را از ویژگی های مسئولان کاروان های زیارتی برشمرد و تصریح کرد: مدیر کاروان زیارتی در سخت ترین لحظه ها باید با چهره گشاده با زائر مواجه شود.

وی با بیان اینکه سفر حج باید در درون و زندگی افراد تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: بدترین امر این است که انسان سر سفره حج بنشیند و بهره ای از معنویت نبرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، یک سفر حج برای متحول شدن انسان را کافی عنوان کرد و گفت: فردی که زیاد به حج سفر می کند باید دنیایی را متحول کند.

فلاحتی همچنین با اشاره به تشکیل رژیم صهیونیستی، یادآور شد: رژیم جعلی صهیونیستی ساخته آل سعود است.

اعزام ۴۷۰ زائر گیلانی به حج

مدیر حج و زیارت گیلان نیز در دیدار مذکور از اعزام تعداد ۴۷۰ نفر از زائران این استان به حج سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال زائران گیلانی در قالب ۴ کاروان از شهرستان های آستانه اشرفیه، رشت و لنگرود اعزام می شوند.

حسن فعال، تعداد ۶۰ درصد از زائران گیلانی را بانوان عنوان کرد و افزود: ۴۰ درصد از زائران مرد هستند ضمن اینکه مسن ترین زائر ۸۵ سال و جوان ترین زائر ۱۶ سال سن دارد.

وی از پرواز زائران حج گیلان از دوم مردادماه سال جاری خبر داد و بیان کرد: اعزام زائران به حج مدت ۲۸ روز طول می کشد.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.